Cime 1 kvartál 2024

AUSTRO Baumaschinen vybavila firmu Smětal dvěma výkonnými bagry

Text: Ondřej Štěpán, foto: Smětal, s.r.o.

Rodinná firma SMĚTAL oslaví příští rok 30 let svého působení na českém trhu. I proto plánuje co nejvíce obnovit svůj strojový park kvalitní technikou, kterou používá zejména k recyklaci a nakládání se stavebními odpady a zeminou. SMĚTAL teď nově disponuje dvěma bagry, které mu dodala firma AUSTRO Baumaschinen, s.r.o.

"Jsme s nimi velmi spokojeni," řekl Matěj Smětal, majitel společnosti SMĚTAL.

Konkrétně jde o pásový bagr Kobelco ED160 a kolový bagr Hitachi ZX140W.

Úspěšnou zatěžkávací zkouškou prošly bagry při stavbě moderního administrativního komplexu Envelopa Office Center v Olomouci. Za tři měsíce vytěžily 33 tisíc kubíků zeminy.

Pásový bagr Kobelco firmy SMĚTAL nyní nachází uplatnění na projektu zkapacitnění průtahu silnice I/55 v Předmostí v Přerově a to při stavbě dvoupruhové estakády.

"Bagr dělá na násypu terénní úpravy a odkopy," upřesnil Smětal.

Bagr Kobelco ED160 o hmotnosti 16,3 tun je vybavený třílitrovým motorem o výkonu 78,5 kW, rypadlem o objemu půl kubíku a šestisměrnou radlicí. Bagr je tak křížencem rypadla a buldozeru, který má široké využití při úpravách terénu a krajiny, například při budování poldrů, jezírek apod. Aby materiál nepadal pod pásy, radlice přesahuje podvozek na obě strany o 40 centimetrů, přičemž přesahující bočnice lze pro přepravu ručně sklopit dozadu.

Kolový bagr Hitachi ZX140W pracuje na Brněnské přehradě při rozšiřování místní komunikace. "Právě tam využíváme otočné hlavy a hutnící desky. Je to ideální pomocník, kompletně vybavený, zastane činnost tří strojů," oceňuje Smětal všestrannost a univerzálnost stroje značky Hitachi.

Model ZX140W‑6 je optimální pro práci v městských oblastech na silnicích a površích, které by mohly být poškozeny použitím pásových rypadel. Kolové rypadlo nabízí několik technologických funkcí, jejichž účelem je zvýšit účinnost, zlepšit výkonnost a snížit tak celkové náklady na vlastnictví. Může mít podpůrnou roli pro menší úkoly na větších staveništích, ale také je dostatečně všestranný na to, aby jej menší společnosti mohly využívat jako svůj hlavní stroj.

Kromě kvality samotných bagrů oceňuje společnost SMĚTAL také servis dodavatelské firmy AUSTRO Baumaschinen.

"S firmou AUSTRO Baumaschinen spolupracujeme dva roky a máme od ní perfektní servis 24 hodin každý den. Mechanici umí poradit po telefonu, anebo za pár hodin jsou u nás a problém řeší na místě. Veškeré náhradní díly a příslušenství nám dovezou na stavbu. Výhodou je, že z Brna k nám do sídla firmy v Bystrovanech u Olomouce je to kousek," poznamenal Smětal.

Představení firmy SMĚTAL

Společnost Smětal provozuje vlastní recyklační centrum v obci Bystrovany u Olomouce už od roku 1991. Zabývá se především autodopravou a nakládáním s odpady, tzn. ohleduplné a ekologické řešení problému s nevytříděným stavebním materiálem včetně jeho odstranění.

"Teď nás hodně zajímá recyklace stavebních demoličních odpadů a jejich využití," řekl majitel společnosti Matěj Smětal.

Firma také poskytuje zemní práce od vybudování základů pro rodinné domy, až po skrývky ve velkých pískovnách a lomech.

Představení firmy AUSTRO Baumaschinen

Obchodní společnost AUSTRO Baumaschinen působí na trhu od roku 2002 a zaměřuje se na prodej stavebních strojů světoznámých značek ATLAS, KOBELCO, TEREX TRUCKS, MECALAC a příslušenství značek HYDRARAM a WINDHOFF. Ke všem prodávaným strojům také zajišťuje komplexní servis a to na celém území České republiky a na Slovensku.

Kontakt

Centrála – Brno
AUSTRO Baumaschinen, s.r.o.
Veveří 269, 664 81 Ostrovačice
exit č. 178, D1
+420 602 211 622
obchod@austrobaumaschinen.cz

Pobočka – Praha
AUSTRO Baumaschinen, s.r.o.
Za Zastávkou 373 (Areál PM), 111 01 Dolní Měcholupy
+420 603 486 076
obchod.praha@austrobaumaschinen.cz

Pobočka – Slovensko
AUSTRO Baumaschinen, s.r.o.
Dolné Rudiny 1740/3, 010 01 Žilina
+420 602 121 514
kopecky@austrobaumaschinen.cz