Komatsu potřebu bagr

Tábor připravuje modernizaci plaveckého areálu za 300 mil. Kč

Tábor 25. srpna (ČTK) - Tábor připravuje rekonstrukci plaveckého areálu za 300 milionů korun. Její součástí bude i částečné zastřešení venkovního aquaparku. Projekt počítá i s opravou vnitřních prostor, kde by mohlo být posuvné dno bazénu. Práce by mohly začít v horizontu dvou let. ČTK to řekl jednatel táborského tělovýchovného zařízení Jan Benda.

Táborský aquapark je v provozu čtyři měsíce v roce, podle Bendy je ale naplněný jen deset dní, když je hezky. "Skutečně to zastřešení dává smysl,“ uvedl. Rekonstrukce podle Bendy reaguje na středoevropský trend, kdy se lidé chtějí koupat uvnitř a ven chodí jen v případě hezkého počasí.

Projekt chce zachovat vnitřní bazén, ve kterém trénují plavci a uvažuje i o jeho prohloubení. Pohyblivé dno v jedné třetině bazénu má vytvořit lepší podmínky pro akvabely a hráče vodního póla, kteří potřebují bazén hlubší. Naopak při výuce plavání dětí se dno může zvednout.

Návrh teď čeká na prezentaci před zastupiteli města. Pokud ho schválí, následuje vypracování projektové dokumentace a stavební povolení. "A to je horizont třeba dvou let,“ uvedl Benda. Místostarostka Olga Bastlová (ČSSD) potvrdila, že zahájení projektové přípravy bazénu je v zájmu města. S ohledem na dokončení výstavby sportovní haly Mír a chystané Centrum pro seniory řeší zástupci města finanční možnosti. "V současné době je rozpočet kapitálových výdajů města na příští rok ve stadiu projednávání a ladíme investiční priority,“ uvedla Bastlová.

Táborský bazén, který je v provozu od 80. let minulého století, prošel první etapou modernizace v roce 2018. Při ročních úpravách vzniklo wellness centrum, rekonstrukcí prošly šatny, vstupní hala a dětský bazén. Opravy vyšly na 126 milionů korun, o dvacet procent více, než byl plánovaný rozpočet.