Komatsu potřebu bagr

Tábor na několik měsíců přijde o stovky parkovacích míst

Tábor 16. května (ČTK) - Tábor na několik měsíců přijde o stovky parkovacích míst. Důvodem jsou dvě stavby, které město připravuje. Jednou z nich je přestavba parkoviště u plaveckého stadionu a druhou vybudování horkovodu, kvůli kterému se nebude moci parkovat v několika ulicích. ČTK to řekl mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák.

Podle starosty Luboše Pavlíka (Tábor 2020) chce radnice najít náhradní varianty parkování. "Parkovací dům Centrum pod Střelnicí a prostor u Valdenské ulice vedle vlakového nádraží vyhradíme zdarma pro obyvatele ulic, ve kterých nebudou moci parkovat kvůli konverzi parovodu na horkovod,“ uvedl Pavlík. Dodal, že lidé, kteří v ulicích, kde se bude pracovat, bydlí, si mohou čipy na bezplatný vjezd do parkovacího domu vyzvednout u Technických služeb Tábor.

Město chce navíc vytvořit dočasná parkoviště i na jiných místech. Například na ploše budoucí obytné čtvrti Dvorce v Kyjevské ulici, odstavná parkoviště budou také v Jordánské ulici, před fotbalovým stadionem FC Táborsko v Kvapilově ulici a před zimním stadionem v ulici V. Soumara. "Do centra města je ze záchytných ploch možno dojít pěšky za dobu okolo pěti až deseti minut. Doporučujeme používat v častých intervalech jezdící autobusy MHD," uvedl táborský starosta.