Komatsu potřebu bagr

Swietelsky Rail opraví 58 km trati z Prahy do Votic

 

České Budějovice 16. srpna (ČTK) - Firma Swietelsky Rail CZ začne 21. srpna opravovat koleje na 58 kilometrů dlouhém úseku trati z Prahy - Hostivaře do Votic. Dělníci budou pracovat hlavně při nočních výlukách. Práce musí být hotové do 15. září. Zakázka od Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) je za 69,4 milionu korun. ČTK to dnes řekl mediální zástupce firmy Swietelsky Rail CZ Zdeněk Zuntych. Denní výluky budou několik dní v září. ČTK to dnes řekla mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.

Firma sídlící v Českých Budějovicích upraví směr a výšky kolejnic. "Manipuluje se s celým kolejovým roštem. Celá kolej se musí zvednout a dorovnat. Týká se to i pražců a výhybek," řekl Zuntych.

Firma má na zakázku 26 dnů. Nasadí šest strojů, tři podbíječky a tři štěrkové pluhy. Jsou z mateřského koncernu Swietelsky Baugesellschaft, v této sestavě v ČR poprvé. Práce firma naplánovala do 22 nočních směn, zahrnují i 99 výhybek, použije 13.000 metrů krychlových nového štěrku.

"Pracovat budeme hlavně při nočních výlukách, abychom co nejméně omezili provoz na této velmi vytížené trati. A protože jde o mimořádně dlouhý úsek, sázíme na špičkové technologie, které umí výlukové časy zkrátit o 30 až 40 procent proti běžně dostupným strojním linkám na českém trhu," řekl jednatel Swietelsky Rail CZ Pavel Pechač.

Práce firma ještě zrychlí tím, že dvě výhybkové podbíječky využije najednou. Společně je nasadí od 25. do 30. srpna ve stanicích Uhříněves, Říčany, Strančice a Čerčany. Traťová podbíječka má výkon až 2000 metrů za hodinu.

Firma Swietelsky Rail CZ působí v ČR od roku 2015. V šesti závodech zaměstnává 120 lidí. Mezi její největší zakázky patří zlepšení pražského traťového úseku z Hostivaře na hlavní nádraží a modernizace přesmyku domažlické trati v Plzni. Hospodářský rok 2018/19 zakončila s tržbami 1,7 miliardy korun, poprvé přesáhly miliardu Kč.