Mercedes

Svitavy plánují rozsáhlou rekonstrukci areálu pro volný čas Cihelna

Svitavy 19. prosince (ČTK) - Svitavy plánují rozsáhlou rekonstrukci areálu Cihelna u výjezdu z města směrem na Poličku. V první etapě chtějí upravit zastaralý skatepark, který již dnešním podmínkám nevyhovuje, řekl dnes novinářům radní Ondřej Komůrka. V dvouhektarovém areálu sídlí také kynologický spolek, modelářský klub, skautský oddíl, plochou dráhu tam má Automotoklub Svitavy, hrají tam cirkusy či promítá autokino.

Podle studie by část areálu mohla být vyčleněna pro požární sporty. Stát by tam mohla také tělocvična pro bojové sporty, které dosud místo ve městě nemají, přibýt by mohlo hřiště na parkour. Časem by mohly vzniknout i ubytovací kapacity. Budoucí podobu radnice projedná na setkání s veřejností.

Areál Cihelna zůstane pro neorganizované sporty a další aktivity. Pro příjezd do areálu chce město upravit místní komunikaci a vybudovat na sjezdu kruhovou křižovatku. Časem by se na ni mohly napojit i pozemky na druhé straně silnice, kde se plánuje bytová výstavba. Vyřešit by se mělo i parkování.

Celý projekt bude rozdělen na etapy, protože bude nákladný, celkem by měl stát kolem 100 milionů korun. Rrekonstrukce skateparku vyjde asi na deset milionů korun.