Cime 2 kvartál 2024

Středočeští radní schválili stavbu nového mostu přes Jirenský potok

Jirny (Praha-východ) 17. března (ČTK) - Středočeský kraj nechá za obcí Jirny u Prahy postavit nový most přes Jirenský potok. Současný most je v havarijním stavu a nelze jej opravit. Stavba za zhruba 13,5 milionu korun by mohla být hotová do konce roku 2024. Rozhodli o tom dnes krajští radní, uvedl v tiskové zprávě mluvčí hejtmanství David Šíma.

„Mostní svršek je v dezolátním stavu. Beton se odděluje od čelních zdí i křídla a obsahuje všesměrné trhliny. Záchytný systém také neodpovídá stávajícím předpisům pro novostavby a rekonstrukce mostů. Na původním mostě bylo trubkové zábradlí, které je nyní uraženo. Výstavba nové mostu je tak zcela nevyhnutelná, jelikož současný v zásadě nejde opravit," sdělil krajský radní pro oblast silniční dopravy Karel Bendl (ODS).

Přípravné práce by se měly podle Šímy odehrávat v letošním a příštím roce. Kraj stavbu mostu přes Jirenský potok zařadí do Zásobníku akcí 2021+, který shromažďuje investiční nebo neinvestiční akce kraje připravené k realizaci, jež zatím nemají zajištěné financování.