Komatsu potřebu bagr

Středočeský kraj získá od SFDI 255,5 mil.Kč na přípravu obchvatů

 

Praha 25. února (ČTK) - Středočeský kraj letos získá ze Státního fondu dopravní infrastruktury 255,5 milionu korun na spolufinancování významných dopravních staveb. Peníze využije při přípravě silničních obchvatů. Uzavření smlouvy se státním fondem dnes schválili středočeští radní, uvedla Helena Frintová z krajského úřadu.

Peníze od státu hejtmanství využije při investorské přípravě první etapy obchvatu Jesenice u Prahy a severního obchvatu Jílového. Dále půjde o propojení dálnic D7 a D8, jehož součástí má být obchvat Kralup nad Vltavou na Mělnicku.

Podle hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) jsou tyto stavby důležité kvůli zajištění dalšího rozvoje kraje, protože usnadní návaznost na dálniční tahy. "Navíc díky nim dojde ke zlepšení životního prostředí okolních měst a obcí i ke zvýšení bezpečnosti provozu na silnicích. Řidičům pak přinesou vyšší komfort jízdy," dodala.

Kraj chystá výstavbu 26 silničních obchvatů a přeložek, které mají z měst odklonit tranzitní dopravu. Co nejvíce staveb by mělo být zahájeno v letošním nebo příštím roce. V přípravě jsou také obchvaty Rakovníka, Benešova, Hořovic a Králova Dvora na Berounsku či Staré Boleslavi u Prahy.