Středočeský kraj uvolní 36 milionů korun na opravy ve školách

Praha (ČTK) - Středočeský kraj uvolní 36 milionů korun na opravy ve školách. Peníze poslouží například na obnovu sportoviště nebo rekonstrukci střechy, fasády či kanalizace. Rozhodla o tom dnes rada kraje, informoval ČTK mluvčí hejtmanství David Šíma.

Například Střední odborná škola a Střední odborné učiliště řemesel Kutná Hora chystá obnovu venkovního sportoviště za 8,7 milionu korun. Dům dětí a mládeže v Příbrami bude opravovat střechu, výměna původní krytiny za novou přijde zhruba na 1,7 milionu korun.

Střední odborná škola informatiky a spojů a Střední odborné učiliště Kolín chce rekonstruovat výtahy ve dvanáctipatrové budově domově mládeže za 930.000 korun. Plánuje i úpravy sociálních zařízení za 80.000 Kč, opravu odpadní kanalizace za 75.000 korun a výmalbu v domově mládeže za 100.000 Kč. Gymnázium Zikmunda Wintra Rakovník chce za 150.000 Kč opravit fasádu.

V rozpočtu na letošní rok je na velké opravy a havárie vyčleněno 62 milionů korun, další peníze používají příspěvkové organizace například ze svých fondů investic. Kraj financuje také provoz, energie a další náklady.