Komatsu potřebu bagr

Středočeský kraj souhlasí s rozšířením Pražského okruhu

Praha 30. března (ČTK) - Středočeský kraj souhlasí s rozšířením nejstaršího úseku Pražského okruhu mezi Slivencem a Třebonicemi. Krajští radní dnes bez připomínek schválili dokumentaci k tomuto záměru. Cílem je přidat jeden jízdní pruh pro každý směr jízdy, upravit mimoúrovňové křižovatky, mosty a odvodnění, uvedla Helena Frintová z krajského úřadu.

Takzvaný úsek 515, měřící 6,8 kilometru, navazuje na část Lahovice-Slivenec těsně před mimoúrovňovou křižovatkou Slivenec na kilometru 15,7 a sahá až před mimoúrovňovou křižovatkou Třebonice na kilometru 22,5.

Rozšíření dálnice zajistí trvalý provoz v režimu tři plus tři jízdní pruhy. Stavba je součástí schváleného územního plánu hlavního města Prahy, územních plánů obcí Ořech, Zbuzany, Jinočany a Chrášťany a zásad územního rozvoje Středočeského kraje.

"Součástí záměru jsou přestavby a rekonstrukce mostních objektů, z nichž tři budou rekonstruovány a pět bude demolováno a nahrazeno novými mostními objekty. Směrové a výškové vedení dálnice D0 se provedením záměru nemění," uvedl hejtmančin náměstek pro životní prostředí Miloš Petera (ČSSD).

Nejstarší úsek Pražského okruhu byl zprovozněn v roce 1983 a nyní patří k nejzatíženějším. Kromě tranzitní dopravy od dálnice D1 k D5 je značně využíván i ve směru z centra od Jižní spojky přes ulici K Barrandovu ve směru k dálnicím D5, D6 a D7.