husqvarna

Středočeský kraj rozdělí 13 malým obcím na rozvoj šest milionů korun

Praha (ČTK) - Středočeský kraj přispěje 13 malým obcím například na opravu školy, nové chodníky nebo sběrný dvůr. Obce maximálně s 2000 obyvateli si rozdělí šest milionů korun. Přidělení peněz dnes schválili krajští radní, schvalovat je budou ještě zastupitelé, uvedl v tiskové zprávě mluvčí hejtmanství David Šíma.

Největší částka, téměř 1,5 milionu korun, půjde na nový chodník v Kostelních Střimelicích u Prahy. Na opravu základní školy v Trhovém Štěpánově na Benešovsku dostane obec téměř 1,4 milionu korun. Další dotace podpoří například veřejné osvětlení v Loutí na Benešovsku, sběrný dvůr v Koleči na Kladensku. Městys Červené Pečky na Kolínsku díky dotaci opraví trojbokou kapli.

Krajský dotační program pro malé obce je vyhlášen na čtyři roky (2021 až 2024) a obce z něj mohou získat 1000 korun na jednoho obyvatele. Menší, které mají do 199 obyvatel, mohou žádat až o 200.000 korun. Hejtmanství vyčlenilo v programu na celé čtyřleté období 578 milionů korun. Částka je určena na obnovu či stavby veřejné infrastruktury.