husqvarna

Středočeský kraj pozastaví přípravu projektu takzvané Klánovické spojky

Praha 15. července (ČTK) - Středočeský kraj pozastaví přípravu projektu takzvané Klánovické spojky. Důvodem je nesouhlas místních obyvatel, kteří se obávají nárůstu tranzitní dopravy za situace, kdy nejsou dostavěné jiné okolní důležité tahy. O pozastavení dnes rozhodli středočeští krajští radní, informovala ČTK Helena Frintová ze středočeského hejtmanství.

"Zástupci obce Šestajovice a městské části Klánovice vyjádřili jasný nesouhlas s připravovanou stavbou za současných podmínek. Silný odpor vůči stavbě ze strany samospráv i spolků se ukázal i při veřejném projednávání v rámci EIA (posuzování vlivů na životní prostředí - pozn. ČTK)," uvedl krajský náměstek po dopravu Martin Kupka (ODS).

Jako Klánovická spojka je označován přivaděč od dálnice D11. "Vybudování komunikace musí předcházet dostavba Pražského okruhu v úseku Modletice – Běchovice, vznik přeložky silnice I/12 Běchovice – Úvaly, jejímž investorem je Ředitelství silnic a dálnic ČR, a vybudování přeložky silnice II/101 v úseku Úvaly – Mstětice, kde je investorem kraj," doplnil Kupka.

Podle něj bude po dokončení uvedených úseků nutné se k řešení dopravy v Klánovicích a Šestajovicích vrátit. "Pak by samozřejmě nehrozilo, že by Klánovická spojka sloužila i jako výhodnější tranzitní trasa. Pro rozvoj dopravní sítě v celém regionu se ale nejedná o klíčovou strategickou stavbu, která by ohrozila přípravu dalších významných projektů," dodal náměstek.