Cime 1 kvartál 2024

Středočeský kraj podpoří výstavbu cyklostezek u Čáslavi a na Mladoboleslavsku

Praha 25. října (ČTK) - Středočeský kraj podpoří více než sedmi miliony korun výstavbu cyklostezek u Čáslavi na Kutnohorsku a Mnichova Hradiště a Lipníku na Mladoboleslavsku. S poskytnutím dotací ze středočeského fondu cyklistické infrastruktury dnes souhlasili krajští zastupitelé.

Na cyklostezku mezi Čáslaví a Filipovem půjde 4,16 milionu korun. Zhruba 1,8 milionu Kč má být vynaloženo na lávku přes Jizeru u Mnichova Hradiště a 1,5 milionu korun na cyklostezku Lipník-Čachovice.

Fond cyklistické infrastruktury, který kraj na jaře zřídil, podporuje hlavně stavby v koridorech dálkových páteřních cykloktras. Například lávka přes Jizeru, která bude sloužit pro jízdu mezi Mnichovým Hradiště a Klášterem, se má stát součástí připravované cyklostezky Greenway Jizera v úseku Bakov-Svijany.

"Oblast středních Čech se potýká s mnoha nedostatky v rámci dopravní infrastruktury. Podpora cyklostezek je jednou z našich priorit. Kromě rekreačního využití mohou být pro mnohé užitečné i pro cesty do zaměstnání," uvedl radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký (STAN).