husqvarna

Středočeský kraj na kladenský zimní stadion nepřispěje, jeho opravu to nezdrží

Kladno 3. března (ČTK) - Středočeský kraj na kladenský městský zimní stadion nepřispěje, jeho opravu to ale nezdrží. Město čeká na konečné vyhodnocení dotace od Národní sportovní agentury (NSA). Celková cena rekonstrukce dosáhne zhruba půl miliardy korun. Z dřívějších vyjádření bývalého vedení kraje i zástupců státu podle vedení Kladna vyplývalo, že by opravu stadionu měly rovným dílem platit město, kraj a NSA. Hejtmanství nyní nemá v rozpočtu dostatek peněz, i na některé opravy vlastního majetku si musí půjčovat. ČTK to dnes sdělili mluvčí kladenské radnice Vít Heral a mluvčí kraje David Šíma.

Vedení Kladna, majitel kladenského hokejového klubu Jaromír Jágr a středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN) se sešli ve středu. "Ve vší slušnosti, míru a pokoji jsme si popovídali, ale k ničemu novému nedošli. Zimák dotáhneme bez kraje, což pro mě není žádné překvapení a přesně došlo na má slova. Na konci jednání jsem se spíše obával, že kraj ještě bude chtít půjčit peníze od města," uvedl Volf.

Podle mluvčího hejtmanství šlo o první setkání, na kterém bylo současné vedení Středočeského kraje se zmíněnou rekonstrukcí oficiálně seznámeno. "Strany se vzájemně dohodly na tom, že se již nebudou vracet k příslibu předchozího vedení ohledně spolufinancování rekonstrukce. Ze strany současného vedení Středočeského kraje bylo zúčastněným sděleno, že při stávajícím rozpočtu není možné financovat takto rozsáhlé rekonstrukce cizího majetku, jelikož i na rekonstrukce majetku vlastního si musí mnohdy Středočeský kraj půjčovat," dodal Šíma. Podle něj však vedení Středočeského kraje povede diskusi o tom, jak systémově nastavit podporu vrcholového sportu v kraji.

Oprava střechy zimního stadionu, která byla v havarijním stavu, začala loni na jaře. Obnoveny budou také technologie chladicího zařízení a plášť stadionu. Kromě extraligových Rytířů stadion využívá klub PZ Kladno a další amatérské i mládežnické oddíly včetně škol a veřejnosti.