husqvarna

Středočeský kraj dá přes 102 milionů do vodohospodářské infrastruktury

Praha 12. srpna (ČTK) - Středočeský kraj dá obcím na projekty ve vodohospodářské infrastruktuře přes 102 milionů korun. Hejtmanství chce podpořit 101 těchto projektů. Rozdělení dotací ještě musí schválit zastupitelé, informovala dnes ČTK v tiskové zprávě Helena Frintová z krajského úřadu.

Obce a dobrovolné svazky obcí mohly žádosti o podporu svých vodohospodářských projektů posílat do 5. května letošního roku. "Nakonec se jich se sešlo mnohem více, než jsme mohli plně uspokojit. Proto se přikročilo ke krácení zhruba na třetinu požadovaných částek tak, aby bylo možné podpořit všech 101 žadatelů, kteří splnili podmínky fondu," uvedla radní Jana Skopalíková (Piráti).

Program pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského infrastrukturního fondu byl původně vyhlášen ve výši 50 milionů korun z poplatků za odebrané množství podzemní vody. Do konečné částky pro rozdělení dotací ve výši 102 milionů korun ale byly připočítány ještě prostředky z rozdělení zůstatku hospodaření kraje a další volné účelové prostředky.

Žádosti, které neprošly formální kontrolou a nesplňovaly požadované parametry, byly z dotačního řízení vyřazeny. "Takových žádostí bylo pouze pět," uvedla Skopalíková. O rozdělení dotací budou zastupitelé rozhodovat 13. září.