Komatsu potřebu bagr

Středočeský kraj chystá stavbu silnic a kruhových objezdů za tři miliardy korun

Praha 15. prosince (ČTK) - Středočeský kraj chystá stavbu silnic a kruhových objezdů téměř za tři miliardy korun. Přibudou například v Říčanech, Struhařově nebo Řitce. Krajští radní dnes projekty zařadili do zásobníku akcí, hejtmanství na ně bude žádat dotace z národních i unijních fondů, informoval dnes ČTK mluvčí kraje David Šíma.

"V případě, že budeme v čerpání dotací úspěšní, většinu staveb rozjedeme v nejbližších třech až čtyřech letech," uvedl krajský radní pro silniční infrastrukturu Karel Bendl (ODS).

Podle hejtmanství jde o devět projektů, které jsou v různých stadiích přípravy. Jde například o výstavbu kruhového objezdu na silnici II/101 v Říčanech, dalšího objezdu na silnici II/112 ve Struhařově nebo o rekonstrukci a výstavbu křižovatek na silnici III/1024 v Řitce. Dále radní schválili opravy silnic mezi Vlastějovicemi a Pavlovicemi, Mstěticemi, Jirny a Úvaly, Oticemi a Všechromy, Řevnicemi a Vížinou a Lazskem a Tochovicemi a také přeložku silnice II/116 mezi Jinočany a Hlásnou Třebaní.

Hejtmanství a krajská správa a údržba silnic zpracovávají projektové dokumentace, při nichž provádějí i diagnostiku vozovek. Silnice jsou podle Benda často v nevyhovujícím technickém stavu a křižovatky nepřehledné. "Na veškeré projekty budeme žádat dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury anebo z Evropské unie. Dále budeme čerpat finanční prostředky i z rozpočtu kraje," dodal radní.

khj dr