Cime 3 kvartal 2024

Středočeské hejtmanství rozdělí na opravy a přístavby sedmi škol 24 milionů Kč

Praha 3. března (ČTK) - Středočeské hejtmanství rozdělí obcím na opravy a přístavby sedmi mateřských a základních škol 24 milionů Kč. Jde o peníze ze Středočeského Infrastrukturního fondu. S vyčleněním peněz ještě musí souhlasit krajští zastupitelé, radní žádosti schválili. O podobné dotace budou moci požádat i další obce, a to od 4. dubna do 31. srpna, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí středočeského hejtmanství David Šíma.

"Prostřednictvím tohoto dotačního programu chceme maximálně snížit finanční zatížení obcí, které realizují náročné projekty v oblasti rozvoje a obnovy regionálního školství," uvedl krajský náměstek pro finance, dotace a inovace Věslav Michalik (STAN).

Největší dotaci, deset milionů korun, obdrží obec Čachovice na Mladoboleslavsku, a to na výstavbu zázemí mateřské a základní školy. Přes čtyři miliony korun půjdou na přístavbu a nástavbu budovy mateřské školy v obci Káraný u Prahy. "Třetí největší dotaci získá městys Vrchotovy Janovice, téměř 3,2 milionu korun zde bude využito na revitalizaci základní školy," informoval Šíma.

Žadatelům o tento typ dotace nabídne Středočeský kraj ještě jeden termín pro přihlášení svých projektů. "Termíny pro podávání žádosti jsme v letošním roce rozdělili, abychom zachovali návaznost na dotační programy ministerstev," dodal Michalik. Další termín podávání žádostí bude od letošního 4. dubna do 31. srpna, následně budou žádosti podané v tomto termínu předloženy k projednání a schválení poskytnutí dotací na zasedání orgánů kraje.