Komatsu potřebu bagr

Středisko správy a údržby dálnic v Přerově patří mezi nejmodernější v republice

Novostavba Střediska správy a údržby dálnic Přerově (SSÚD Přerov) patří k nejmodernějším zařízením svého druhu v České republice. Vysoká úroveň je dána projektováním a výstavbou podle dosavadních zkušeností z ostatních středisek v zemi. Za branami se nachází například administrativní sídlo, garáže, zámečnická dílna, úschovna značek, čerpací stanice, odpadové hospodářství a také sklad pro 2 500 tun soli včetně externích nádrží roztoků zimní údržby.

V přerovské části Předmostí vzniklo i plně vybavené zázemí autoservisu a za zmínku stojí ekonomicky efektivní solankové hospodářství stejně šetrné k přírodě jako použití dřeva u stavby některých budov. Rozlehlé stanoviště je kompletně vybaveno novými vozidly určenými k údržbě dálnice D1 v úseku Přerov – Lipník nad Bečvou a při zimní údržbě auta vyjedou i na část dálnice D35 od MÚK Lipník nad Bečvou po MÚK Velký Újezd. Po propojení dálnice D1 mezi Říkovicemi
a Přerovem dojde k rozšíření svěřeného území z Přerova do východní části Kroměříže. V režimu detašovaného pracoviště SSÚD Kocourovec bude na středisku SSÚD Přerov přítomno 13 zkušených dělníků dálniční údržby a dva technici.

Aktuálně se v areálu pohybuje dodavatelská firma, která dokončuje požadované úpravy. Současně s finalizací detailů SSÚD Přerov probíhá demolice přilehlé zemědělské budovy, kde bude vystavěna odstavná plocha pro další účely střediska.

Více informací najdete v předstihu také na našem Twitteru:

https://twitter.com/RSD_Olomoucky,

https://twitter.com/RSD_MSlezsky (kliknout nebo adresu zkopírovat do adresního řádku).