Komatsu potřebuju bagr

Strabag získal cenu TOP Stavební firma roku 2021, celkově poosmé

Praha 24. června (ČTK) - Strabag získal cenu TOP stavební firma za roku 2021. Společnost ze skupiny stejnojmenného rakouského koncernu vyhrála poosmé z deseti ročníků. Druhá skončila loňská vítězná firma Chládek a Tintěra z Pardubic. Výsledky ankety společnosti CEEC Research byly vyhlášeny dnes při Setkání lídrů českého stavebnictví na Pražském hradě.

Strabag se v anketě vždy umístil mezi nejlepší trojicí. "Stavebnictví není práce pro sólisty, protože stavební projekt je úspěšný tehdy, pokud dáte dohromady skvělý tým a pokud funguje skutečně partnerská spolupráce mezi investorem a všemi dodavateli. Fakt, že jsme se již podesáté umístili v anketě na medailové pozici, vnímám jako potvrzení toho, že tento přístup, který je založen na otevřené komunikaci, respektu k ostatním a aktivním přístupu k řešení problémů, je správnou cestou," řekl Ondřej Novák, předseda představenstva Strabagu.

Vedle Strabagu v anketě zvítězila loni firma Chládek a Tintěra a za rok 2013 si prvenství připsala firma Vodohospodářské stavby.

Do soutěže se jsou nominovány všechny stavební společnosti, které realizují veřejné zakázky. CEEC Research nominuje 25 největších dodavatelů stavebních prací pro veřejný sektor v daném roce podle počtu provedených veřejných zakázek. Veřejní investoři u nich hodnotí kvalitu stavby, rychlost realizace, dodržení lhůty a dohodnuté ceny.

V porotě jsou představitelé veřejných investorů, kteří zakázky stavebním společnostem zadávají. Každý rok jich je více než 300. Hlasující hodnotí vybrané stavební firmy, které pro něj práci provedly. Známkuje se jako ve škole, tedy nejlepší je jednička, nejhorší pětka.

TOP Stavební firmy roku 2021:

PořadíFirmaPrůměrná známka
1.Strabag1,67
2.Chládek a Tintěra, Pardubice1,74
3.Swietelsky stavební1,78
4.M - Silnice1,82
5.Firesta - Fišer, rekonstrukce, stavby1,83
6.Colas CZ1,86
7.Značky Morava1,90
8.Porr1,91
9.Herkul1,92
10.Eurovia CS.1,92

Zdroj: CEEC Research