Cime 3 kvartal 2024

Stavebníci představí na veletrhu For Arch úspory energií

Praha 20. září (ČTK) - V duchu úspor energií se ponese 33. stavební veletrh For Arch, který dnes začne na výstavišti v pražských Letňanech. Stavební novinky stejně jako loni doplní veletrh nábytku, interiérů a bytových doplňků - 17. ročník For Interior. Dohromady se představí 508 vystavovatelů, z toho 26 zahraničních firem. Veletrhy potrvají do soboty 24. září.

"Aktuálním tématem jsou úspory energií, což bude rezonovat také veletrhem For Arch. Návštěvníci uvidí nejen nejnovější technologie jednotlivých oborů, ale také se mohou bezplatně poradit s odborníky, jaká řešení jsou optimální," řekla ČTK ředitelka veletrhu Kateřina Maštalířová.

Během pěti dnů nabídne stavební veletrh kromě sortimentu pro stavby a rekonstrukce rovněž přednášky či konference. Bude se z hlavně debatovat o úsporách nákladů na energie, mimo jiné o novinkách v tepelných čerpadlech, výměnách kotlů či o kladech vytápění dřevem.

Asociace českých nábytkářů již tradičně zveřejní první den veletrhu odhad výroby a tržeb z prodeje nábytku za letošní rok. Ve středu bude vyhlášen vítěz ankety Architekt roku 2022. Oceněny budou nejzajímavější produkty a nejpoutavější expozice cenami Grand Prix a Top Expo.

Loni veletrhy navštívilo přes protiepidemická opatření téměř 34.000 lidí a letos se očekává, že přijde až 50.000 zájemců. For Arch a For Interior jsou prvním veletrhem i v hale 1, kterou předloni poničil požár a náklady na obnovu se pohybovaly mezi 150 a 180 miliony korun.