Cime 3 kvartal 2024

Stavební veletrhy v Brně nabídnou 250 vystavovatelů

Brno 23. dubna (ČTK) - Na 250 vystavovatelů nabídnou brněnské stavební veletrhy a doprovodné akce, které začnou ve středu na brněnském výstavišti. Akci doplní nábytkářský veletrh MOBITEX nebo veletrh dřevostaveb, sdělili dnes novinářům zástupci pořádajících Veletrhů Brno.

"Držíme se v rozsahu posledních let. Vystavovatelé, kterých je 250, zastupují přes 800 značek. Návštěvník, který staví dům, bude mít prostor si udělat svou představu," uvedl ředitel stavebních veletrhů Martin Videczký.

České stavebnictví letos pokračuje ve výrazném růstu, podle aktuálních údajů stavební produkce v únoru meziročně vzrostla o 9,4 procenta a v pozemním stavitelství dokonce o 11,6 procenta. Počet zahájených i dokončených bytů se meziročně zvýšil téměř o 30 procent. Příznivý vývoj české ekonomiky s růstem mezd zároveň podporuje investice do individuální výstavby, rekonstrukcí staveb i zvyšování kvality bydlení.

Organizátoři Stavebních veletrhů Brno proto očekávají zvýšený zájem jak veřejnosti, tak odborníků ze všech oborů stavebnictví, technického zařízení budov, interiérového vybavení i zahradní architektury.

V doprovodném programu nebudou chybět aktuální témata jako Stavebnictví 4.0, uplatnění technologií BMI (digitálních modelů budov) v projekční praxi, zavádění GDPR nebo budování vysokorychlostní železnice. Širší veřejnost se dozví o novinkách v dřevostavbách, pasivních domech, stínící technice či inteligentní domácnosti, o trendech v nábytku a bytovém designu, ale třeba také o možnostech využití dotací na zateplení či úsporu pitné vody.

Stavební veletrhy jsou čtyřdenní akcí, první dva dny je doplní URBIS SMART CITY FAIR, tedy veletrh zaměřený na řešení pro chytrá města.