Komatsu potřebu bagr

Stavební veletrh Brno bude příští rok znovu o den delší kvůli zájmu lidí

Brno (ČTK) - Stavební veletrh Brno, který se příští rok v dubnu uskuteční zároveň s veletrhem Dřevo a stavby a Festivalem architektury na brněnském výstavišti, bude stejně jako před pandemií covidu-19 čtyřdenní. Pořádající Veletrhy Brno o tom dnes informovaly ČTK v tiskové zprávě.

Společnost uvedla, že důvodem prodloužení veletrhů ze tří na čtyři dny je zájem návštěvníků. Veletrhy se tak vrací k původní délce, kterou měly naposledy v roce 2020. O rok později byly kvůli pandemii covidu zrušené a loni a letos byly zkrácené na tři dny.

Stavební veletrh a Festival architektury se pro další ročník spojily s Národním centrem stavebnictví 4.0. "Chceme ukázat, že stavebnictví může být inteligentní, udržitelné a přizpůsobitelné novým výzvám. Společně s Festivalem architektury jsme se rozhodli tuto vizi představit ve velkém stylu," uvedl ředitel centra Radoslav Sovják.

Po úspěchu z letošního ročníku stavební veletrhy znovu doprovodí výstava malometrážních domků Tiny Houses, která představila různé modely mobilního i modulárního bydlení. Novinkou ročníku 2024 bude Hackathon pro dostupné bydlení, tedy akce, při níž budou týmy složené ze studentů technických univerzit 48 hodin pracovat na studiích projektů pro dostupné bydlení. Tato soutěž má jednak podpořit kreativní myšlení mladých talentů, ale může také přinést nové pohledy na dostupné bydlení pro širokou veřejnost i menší města.

Festival architektury se bude v dubnu příštího roku věnovat zahradám pro budoucnost. Odborníci v oboru zahradní a krajinné architektury představí způsoby zakládání a rekonstrukce českých zahrad. Zaměří se na úsporu vody a podporu biodiverzity, aby zahrady nejen krásně vypadaly, nebyly náročné na údržbu, ale také plnily svou přirozenou roli v ekosystému.

Stavební veletrh Brno a souběžné akce se příští rok na brněnském výstavišti uskuteční od 24. do 27. dubna. Vrací se tak k tradičnímu termínu, v posledních letech se z různých důvodů konal v únoru nebo březnu.