Cime 2 kvartál 2024

Stavební firmě Rapos z Holešova meziročně klesly tržby i čistý zisk

Holešov (Kroměřížsko) 18. dubna (ČTK) - Stavební firma Rapos z Holešova na Kroměřížsku vykázala za uplynulý hospodářský rok, který ukončila loni v dubnu, tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží ve výši 205,7 milionu korun. Meziročně to bylo o 57,1 milionu korun méně. Společnost měla ve sledovaném období po zdanění zisk zhruba čtyři miliony korun, od května 2018 do dubna 2019 činil asi 15,8 milionu korun. Vyplývá to z účetní závěrky a výroční zprávy firmy zveřejněné ve Sbírce listin.

Čistá aktiva společnosti dosahovala na konci loňského dubna 99,3 milionu korun, vlastní kapitál 66,8 milionu korun a cizí zdroje přes 31,9 milionu korun. Firma ve sledovaném období zaměstnávala v průměru 75 lidí, meziročně o dva více. Na mzdové náklady uvolnila téměř 28,3 milionu korun.

V roce 2019 firma opravila strop, krov a střešní krytinu na zámku v Přílepích na Kroměřížsku. Loni společnost opravila fasádu 1. základní školy Holešov a postavila přístavbu Vojenské nemocnice v Olomouci. Letos v lednu zahájila stavební práce na rekonstrukci Arcidiecézního muzea a Zdíkova paláce v Olomouci, pokračuje také v obnově hospodářského dvora v Rymicích na Kroměřížsku, rekonstrukce začala v březnu 2020.

Společnost Rapos působí na trhu od roku 1997. Její základní kapitál je 5,1 milionu korun. Pro období od loňského května do konce letošního dubna předpokládá tržby z prodeje výrobků a služeb mezi 240 až 250 miliony korun. Zhruba dvě procenta z této částky by měl podle plánů vedení společnosti tvořit zisk.