Komatsu potřebu bagr

Stavební firma odstoupila od smlouvy ke stavbě kulturního centra v Rožnově

Rožnov pod Radhoštěm (Vsetínsko) 4. listopadu (ČTK) - Zlínská stavební firma Navláčil odstoupila od smlouvy na zhotovení hlavní stavby Kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku. ČTK to dnes sdělila mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková. Stavba má stát přes 300 milionů korun, město již na ni získalo dotace, vzalo si také úvěry.

Stavbu kulturního centra zastupitelé města schválili na konci ledna. Tehdejší opozice však projekt kritizovala, zejména jeho finanční náročnost a zadlužení města. V centru měl být velký sál s kapacitou 340 lidí, malý sál pro 120 lidí, foyer, venkovní scéna a zázemí. Na jaře dalo město zbourat budovu kina a začala stavba centra. Hotové mělo být ke konci příštího roku. Stavební firma ale v polovině června přerušila práce, neshodla se s vedením města na změně subdodavatele.

Stavební firma dnes od smlouvy odstoupila. "Potvrzuji, že jsme v pátek odpoledne přijali písemné odstoupení od smlouvy o dílo od společnosti Navláčil, s.r.o. Následující kroky ze strany města budeme nyní projednávat s naším právním oddělením," uvedl starosta Jan Kučera (Nezávislí Rožnováci).

Ještě v polovině října dřívější vedení města uvedlo, že se zhotovitelem hlavní stavby kulturního centra jedná a očekává podpis smlouvy mezi zhotovitelem hlavní stavby a subdodavatelem dřevostavby. Odstraňovány také byly nedostatky v projektové dokumentaci, na které firma upozornila. Šlo i o navýšení ceny za hlavní stavbu, což firma požadovala.

Kulturní centrum je spolu s rekonstrukcí a přístavbou knihovny největší investiční akcí města posledních let. Rekonstrukce a přístavba knihovny začala letos na jaře, stát by měla téměř 80 milionů korun. Stavba by měla být hotová v polovině příštího roku.