Cime 2 kvartál 2024

Stavební firma M-Silnice se snaží zachovat činnost

Pardubice 25. března (ČTK) - Stavební společnost M-Silnice se snaží zachovat činnost i během současné epidemie nemoci COVID-19. Chce zmírnit ekonomické dopady vládních nařízení. Kromě běžných hygienických opatření také organizuje práce tak, aby riziko přenosu nákazy bylo co nejmenší.

Do firmy má nastoupit do konce března dalších přibližně 150 až 200 sezonních pracovníků. "Postupujeme velmi obezřetně a v souladu se strategií stavět, dokud je to možné, při dodržení maximálních bezpečnostních opatření. Připravujeme se samozřejmě i na krizovou variantu, neboť se situace mění každým dnem a obava, že nakonec dojde k nucenému zastavení, byť jen části staveb, je velká," uvedl Petr Dohnálek, generální ředitel koncernu MEDIS, pod nějž firma M-Silnice patří.

Na stavbách lze od sebe oddělit například řidiče auta, bagru či válce a předcházet přímému kontaktu lidí. Lidé z dělnických profesí na stavbě se vedle standardních bezpečnostních pomůcek chrání zakrytím obličeje, sama stavební činnost nutí zaměstnance používat pomůcky, jako jsou rukavice, brýle či helmy. Společnost zaměstnává i zahraniční dělníky. Pracovníci v kancelářích a manažeři na stavbách zrušili porady a jiná pracovní setkání.

Firma M-Silnice v Pardubickém kraji pracuje na dvou významných dopravních stavbách. Podílí se na výstavbě dálnice D35 v úseku Opatovice - Časy a na budování druhé části obchvatu Chrudimi. Partner na druhé stavbě - společnost Eurovia CS - od 18. března zastavil kvůli současné krizi kolem šíření koronaviru všechny své stavební práce i kancelářské činnosti po dobu 14 dní.