husqvarna

Stavební firma Eurovia CS od středy obnoví činnost

Praha 31. března (ČTK) - Stavební firma Eurovia CS od středy znovu zahájí všechny stavební i kancelářské činnosti. ČTK to dnes sdělila mluvčí společnosti Iveta Štočková. Před dvěma týdny je společnost kvůli koronaviru dočasně zastavila. Podle Štočkové firma tento čas využila k tomu, aby zabránila nebezpečí šíření koronaviru mezi zaměstnanci.

"S ohledem na situaci kolem šíření nákazy Covid-19 jsme se rozhodli, v době, kdy situace byla velmi nepřehledná, každý den přibývala nová opatření a nastupovala epidemie, postarat se především a hlavně o zdraví našich zaměstnanců a jejich rodin," řekla Štočková.

Firma tak utlumila práce na stavbách. "Dali jsme si 14 dní na uklidnění paniky ve společnosti a hlavně na vypracování podmínek a postupů naší práce v této mimořádné situaci," podotkla.

Firma má nyní podle ní ochranné pomůcky, dezinfekci, má vyřešeny směny, rozložená pracoviště, systém stravování i ubytování pracovníků, a to za dodržení podmínek nařízení vlády. "Proto můžeme od začátku dubna práce na stavbách opět spustit," dodala mluvčí.

Podle průzkumu společnosti CEEC Research mezi 60 stavebními firmami české stavebnictví kvůli opatřením proti šíření koronaviru letos meziročně klesne o 10,1 procenta, příští rok o 3,1 procenta. Ještě v polovině února firmy počítaly s růstem o 1,6 procenta letos a 0,8 procenta v příštím roce.

Podle informací ČTK velké stavební firmy svoji výrobu nepřerušují, Eurovia CS byla výjimkou. Podle možností dovolují práci z domova, na samotných stavbách to však nelze. Některé pracují v nouzovém režimu, zavádějí střídavý provoz, zaměstnancům doporučují zrušit externí schůzky.