Cime 3 kvartal 2024

Začíná výstavba „chytrého“ logistického parku GLP Park Brno Holubice

PRAHA, 2. listopadu 2021 – Společnost GLP, přední investor a developer logistických skladů a distribučních parků, zahájila výstavbu moderního logistického centra v České republice. Projekt GLP Park Brno Holubice získal souhlas místních úřadů se zahájením výstavby.


GLP Park Brno Holubice nabídne 70 000 m² skladových prostor vhodných pro logistiku a lehkou průmyslovou výrobu. Areál bude nízkoenergetický, vybavený moderními technologiemi. Tyto „chytré“ budovy se pak dokážou přizpůsobit různým potřebám klientů.

V blízkosti dálnice D1 v katastru obce Holubice vznikne logistický park šetrný k životnímu prostředí, vybavený nejmodernějšími technologiemi. GLP Park Brno Holubice by měl své první klienty přivítat v srpnu 2022.

Nově vybudovaný logistický park nabídne svým klientům 70 000 m² víceúčelových ploch vhodných pro logistiku a lehkou průmyslovou výrobu. K dispozici budou také moderní kancelářské prostory a zázemí pro zaměstnance. Komplex bude postaven v nejvyšší technické kvalitě a v souladu s přísnými ekologickými normami.

Areál bude nízkoenergetický, vybavený moderními technologiemipro hospodaření s energiemi, vodou a vzduchotechnikou. Pracovní prostory budou kvalitně osvětleny. K dispozici budou dobíjecí stanice pro elektromobily a rozsáhlé zázemí pro zaměstnance.

Výstavbou vzniknou „chytré“ budovy, které se dokážou přizpůsobit potřebám klientů. Ti mohou prostory využít různým způsobem: jako showroom, distribuční centrum, pro lehkou průmyslovou výrobu, technologický výzkum nebo jako administrativní zázemí společnosti. Díky poloze v blízkosti Brna se park stane vyhledávanou lokalitou úspěšných firem.


Parková úprava pomůže areálu GLP Park Brno Holubice splynout s okolním prostředím a poslouží i jaké místo pro odpočinek zaměstnanců.

Šetrný k životnímu prostředí a okolním obcím

Společnost GLP celý projekt pojala jako udržitelný, šetrný k životnímu prostředí a okolním obcím. Areál bude splývat s okolním prostředím a parková úprava poslouží jako místo pro odpočinek zaměstnanců. Střechy budou osazeny fotovoltaickými panely, které významně přispějí ke snížení provozních nákladů budov.

„Ve společnosti GLP se snažíme, aby naše projekty aktivně zvelebovaly své okolí. Pro nás jako developera je zásadní pomáhat zlepšovat infrastrukturu okolních obcí. Obci Holubice pomáháme zvýšit kapacitu vodovodního řadu a podílíme se také na modernizaci čistírny odpadních vod. Budujeme biokoridor z ovocných stromů a plánujeme spolupráci i na dalších projektech. Těšíme se, že se tento udržitelný rozvoj podaří realizovat a že v pravý čas přivítáme zákazníky,“ komentuje výstavbu areálu Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Českou republiku a Slovensko.

Společnost GLP podporuje také kulturní aktivity v místech svého působení. V případě Holubic například finančně podpořila vydání knižní novinky Případ Austerlitz 1805, jejímž spoluautorem je Zdeněk Chromý. V blízkosti budovaného logistického centra se totiž nachází areál památkové zóny Slavkovského bojiště.


Díky své poloze v těsné blízkosti Brna se GLP Park Brno Holubice stane ideálním prostorem pro různé typy podnikání. Lokalita je strategicky umístěna jako hlavní křižovatka mezi Prahou, Ostravou, Polskem, Bratislavou, Trenčínem a Vídní
.

Technické specifikace GLP Park Brno Holubice

Celková plocha                 70 000 m2

Kanceláře                           od 160 m2

Nosnost podlahy             6 t/m2

Čistá výška                         6–12 m

Počet parkovacích míst 311

Parkování HVG 7

Elektrické Drive-in          1 na 5000 m2

Počet doků                        1 na 850 m2

Certifikace                         BREEAM very good

Dostupnost                        Q2 2022