Komatsu potřebu bagr

Nejlepším realitním projektem roku 2021 je brněnská Rezidence Starý pivovar od DOMOPLANu

Ocenění za nejlepší český realitní projekt za rok 2021 vyhrála developerská společnost DOMOPLAN. Odborná porota složená z řady realitních odborníků ocenila mj. jako absolutního vítěze loňského roku její brněnský projekt Rezidence Starý pivovar.

Cenu za nejlepší projekt za loňský rok získal na úterním slavnostním udílení cen rodinný rezidenční dům, který DOMOPLAN plánuje vybudovat v brněnské čtvrti Královo Pole. Stavba se bude nacházet na specifickém místě, v blízkosti historického pivovaru, který v minulosti patřil ke kartuziánskému klášteru. Právě odtud pochází název čerstvě vítězného projektu.

„Ocenění si velmi vážíme, máme z něho velkou radost,” říká Tomáš Vavřík, majitel a zakladatel společnosti DOMOPLAN.Rezidenci Starý pivovar jsme navrhli tak, aby co nejlépe odpovídala potřebám rodinného bydlení. Na klidném místě, stranou hlavních silničních tahů, v jedné z nejžádanějších brněnských lokalit s bohatou občanskou vybaveností v okolí,” popisuje dále Vavřík vítězný projekt.

Prostorné bydlení i vlastní park

Rezidence Starý pivovar, která kromě ceny absolutního vítěze obdržela také cenu odborné poroty za nejlepší projekt v rámci Jihomoravského kraje, nabídne po svém dokončení celkem 47 bytů. Nové zájemce láká na apartmány o dispozicích 2+kk s rozlohou 70 metrů čtverečních až po 4+kk se 130 metry čtverečními.

Vzhledem k oblasti a historickému významu místa byl celý projekt architektonicky koncipován tak, aby rezidenční stavba byla originální, obsahovala moderní prvky, ale zároveň zachovávala charakter daného prostředí. „Neobvyklý tvar umožňuje dostat do interiérů maximální množství přirozeného denního světla při zachování vlastního soukromí. Každá z jednotek má navíc vlastní balkon nebo terasu s výhledem do parku,” uvádí Tomáš Rusín, hlavní architekt celého projektu z ateliéru RAW.

Součástí celého areálu pak kromě podzemních parkovacích garáží nebo dobíjecích stanic na elektromobily pro budoucí majitele bude i velký park o rozloze takřka 2 000 metrů čtverečních, jehož součástí má být dětské hřiště nebo workout zóna na posilování.   

O SPOLEČNOSTI DOMOPLAN

Společnost DOMOPLAN, a.s., založená roku 2010, se zaměřuje na výstavbu rezidenčních projektů s vysokou přidanou hodnotou, zejména bytových domů a rezidenčních projektů, včetně holiday resortů v horských oblastech České republiky. Pro své projekty vyhledává DOMOPLAN atraktivní lokality s výrazným potenciálem budoucího rozvoje – jedinečnost těchto míst pak citlivě dotváří kvalitní a nadčasovou architekturou. V roce 2017 pak společnost jako jeden z prvních českých developerů začala systematicky rozvíjet výstavbu aparthotelů v horských oblastech České republiky.

Projekty, které DOMOPLAN realizoval v Brně, si díky kombinaci architektonické a řemeslné kvality vysloužily uznání odborné obce. Bytový dům Domino byl navržen na cenu Mies van der Rohe Award 2019.

V současné době patří DOMOPLAN díky nedávným akvizicím mezi nejvýznamnější brněnské developery. Aktuálně zde staví rezidence Hvězdová a Pekárenský dvůr, v přípravě jsou další rezidenční projekty Starý pivovar (v lokalitě Královo Pole), Příční (v lokalitě Zábrdovice) a Žižkova (v lokalitě Veveří). Vedle toho buduje dva horské resorty v Jeseníkách, každý s 60 apartmány a chystá další projekt aparthotelu ve Skiresortu Bukovka v Orlických horách.