Komatsu potřebu bagr

Na podzimní únavu není čas. V kraji odstartovaly velké stavební projekty

Ředitelství silnic a dálnic pokračuje ve stamilionových investicích do modernizace dopravní sítě v Olomouckém kraji. Koncem září začaly práce na D46 v Prostějově a také modernizace I/55 v Přerově – Předmostí. Olomoucké hejtmanství si rozšíření dálnic uložilo do svého programového prohlášení.

„Obě stavby podstatně zvýší bezpečí řidičů a zefektivní dopravu. Jejich součástí bude i realizace protihlukových stěn, což jistě přivítají obyvatelé obou lokalit,“ uvedl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Letošek se na D46 ponese v duchu přípravných prací. Naplno se začne stavět příští rok. Modernizace silnice v Prostějově vyjde na zhruba 200 miliónů korun. Bude zahrnovat položení odbočovacích a připojovacích pruhů i konstrukci nového mostu.

„Rozsáhlé stavební práce čekají také Přerov. Projekt řeší prostor od přivaděče dálnice D1, jeho propojení estakádou nad železniční tratí s Polní ulicí a její budoucí napojení na most Legií,“ přiblížil investice do silnice I/55 Radek Mátl, generální ředitel ŘSD.