husqvarna

EvoHouse / Nekompromisní řešení pro ty, kdo to s šetrným přístupem myslí opravdu vážně

Z celkové šířky obvodového pláště 40 centimetrů jich plných 30 činí izolant. Sendvičová struktura je do posledního detailu promyšlená, konstrukce obsahuje komponenty jen od pečlivě vybraných dodavatelů. Ti, kdo to s šetrností – jak k vlastní peněžence, tak i přírodě – myslí skutečně vážně, by neměli z výběru vynechat firmu EvoHouse.

Být pokorný, naslouchat radám zkušenějších, pozorně se dívat. To jsou zásady, kterými se nejen ve svém podnikání řídí jednatel zlínské společnosti EvoHouse David Papuga. A výsledky, jež dodržování zmíněných principů přináší, jsou symbolicky patrné i na firmou dodávaných dřevěných panelech. Jsou prostě evolucí v pravém slova smyslu. Z typizovaných staveb si berou rychlost výstavby, z dřevostaveb pak odbourání celé řady mokrých procesů. Zároveň ale nabízí nekonečné možnosti variability přesně podle potřeb klienta.

Izolace bez kompromisů

Robustní dřevěný panel Evo House. Co se pod ním ale skrývá? „Základem je nosný dřevěný rám v šířce 180 milimetrů z KVH hranolů. Mezi ně je vložena minerální vata stejné tloušťky.“  Z venkovní strany kryje konstrukci sádrovláknitá deska, na ni je uchycen 120 milimetrů silný fasádní polystyren a vše zakončuje silikonová omítka. O dost zajímavější je ale skladba směrem dovnitř. Za parozábranou je předstěna pro rozvody elektřiny či vody. Na vnitřní sádrovláknité desce je pak provedena finální interiérová úprava – stěrka s perlinkou a štuková omítka. „Vzhledem k tomu, že dřevěná konstrukce je z obou stran opláštěna sádrovláknitou deskou s vysokou požární odolností, odpadá v našem případě jeden z častých předsudků vůči dřevostavbám – požární bezpečnost, která je u naší konstrukce doložena certifikací,“ dodává jednatel společnosti.

Kvalitu dělají detaily

„Námi používané KVH hranoly mají kontrolovanou kvalitu a jasný původ od lokálních českých dodavatelů. Veškeré použité řezivo je zpracováno pomocí moderních technologií, vysušeno na 15 % pro udržení tvarové stálosti a poté ohoblováno.“ Promyšlený výběr materiálů s důrazem na kvalitu platí taktéž pro izolační systémy odebírané od prověřených dodavatelů s tradicí. Značkové jsou rovněž použité spojovací prvky a další komponenty.

Jen kvalitní materiály ale samy o sobě nestačí. Stejně důležité je i provedení, což potvrzují i slova majitele: „Špatně odvedené řemeslo umí celou stavbu znehodnotit – dvojnásob to platí pro ty práce, které po finálních úpravách nejsou vidět. Pečlivě dbáme na všechny detaily a na prvním místě bych zmínil parozábrany. Tady se nesmí nic podcenit. Proto funkčnost systému pro klid svůj i klientův dokumentujeme a provádíme testy na těsnost obálky domu.“

Hrubá stavba do tří dnů

Samotná hrubá stavba trvá obvykle dva až tři dny – a to včetně konstrukce střechy a instalace střešní fólie. Tím je eliminováno riziko vlhkosti a mohou v klidu probíhat další práce. „Za rychlostí výstavby stojí fakt, že panely připravujeme dopředu v halách. To má mimo jiné vliv i na kvalitu. Je jasné, že montáž v dobře uzpůsobených prostorách může být daleko pečlivější, než pokud se vše montuje přímo na stavbě.“

Katalog? Raději přímo na míru

„Dá se říct, že klient si dům kreslí sám prostřednictvím šikovných rukou projektantů.“ Jde samozřejmě o nadsázku, dobře ale vystihuje vztah mezi investorem a dodavatelem. „Základem je pro nás důkladné seznámení s klientem. Chceme poznat jeho potřeby, představy a možnosti. Následně vzniknou první studie, které dále upravujeme.“

Pokud to klient požaduje, zajišťuje EvoHouse i stavební řízení. Od okamžiku zahájení jednání až po nastěhování tak v mnoha případech neuplyne ani rok. Na závěr David Papuga stručně popisuje cestu k novému domovu: „Fáze projektu trvá asi dva měsíce. Poté je pomyslný míček na straně stavebního úřadu, což podle našich zkušeností trvá od tří do šesti měsíců. Samotná výstavba pak zabere 1-6 měsíců. Záleží na tom, v jaké fázi si klient chce vše přebrat. Ta horní hranice platí pro požadavek: připravit k nastěhování.“

www.evohouse.cz