Komatsu potřebu bagr

Dřevostavba byla srdcovou i rozumovou volbou

Když se manželé Červení rozhodovali, jaké si pořídí bydlení, dřevostavba vyhrála. Hlavními důvody této volby byly láska ke dřevu, důvěra v moderní systémy suchého stavebnictví a v neposlední řadě rychlost výstavby. V rodinném domě v Rýmařově strávili první rok a nízké náklady na vytápění předčili jejich očekávání.

 

V rodinném domě v okrese Bruntál žije čtyřčlenná rodina – dva dospělí a dvě děti. Prakticky řešená dvoupodlažní dřevostavba nabízí rodině dostatek prostoru a soukromí. Při zvažování typu stavby byla volba jasná. „Díky materiálům, které se vyvíjejí a vyrábí na základě požadavků trhu, se vlastnosti dřevostaveb dostali na vrchol současného stavebnictví,“ říká majitel domu, pan Tomáš Červený. Pozitivní roli hrála energetická nenáročnost, rychlost a přesnost výstavby, akustika budovy a absence veškerých vícenákladů spojených se stavbou.

 

Při stavbě domu nebyly použity složité a drahé technologie, dům nesplňuje kritéria pasivního domu. I tak byli majitelé po prvním roce bydlení v novostavbě velmi překvapeni nízkými náklady na její provoz. Celkové náklady na vytápění jsou cca 8 000 Kč za rok. Jak je vidět, jednoduchost skrývá nejen krásu, ale mnohdy i úsporu.

 

Technické údaje

Dispozice domu: 4+1, garáž

Plocha pozemku: 630 m2

Zastavěná plocha: 115 m2

Konstrukce: montovaná dřevostavba RD Rýmařov + zesílení TMF na 150 mm – U=0,14

Střecha: sedlová 38°, betonová krytina Benders

Okna: 7 komorový plastový profil, izolační trojsklo

Podlahová krytina: vinyl click

Vytápění: FENIX; přízemí: elektrické podlahové, podkroví: přímotopy Solius

Měrná spotřeba energie na vytápění: 74 kWh/(m2.rok) – ze štítku (skutečná je skoro o polovinu nižší)

Cena stavby (bez garáže): 2 698 327 Kč s DPH (vč. Základové desky)

 

Projekt CESTY DŘEVA poradí zájemcům o nové bydlení

Přemýšlíte i vy o novém bydlení a nevíte, jakému typu domu dát přednost? Komplexní představu o dřevostavbách i obecně o materiálu dřevo si budete moci udělat na chystaném veletrhu CESTY DŘEVA. Ten se v premiéře uskuteční souběžně s veletrhem nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV, od 21. do 23. ledna 2016 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.                  

Pro vstup na veletrh využijte ZLEVNĚNOU VSTUPENKU zde. Více informací najdete na www.cestydreva.cz.