Cime 1 kvartál 2024

CZECH FUND investuje do rozšíření logistického parku v Týništi nad Orlicí

Nemovitostní fond CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND (CREIF) investuje do rozšíření logistického parku Panattoni Park Týniště. Fond zaměřený primárně na kombinaci potravinářských provozoven doplněných o prodejce zboží denní potřeby, tak diverzifikuje své portfolio zvýšením podílu industriálních a logistických nemovitostí.

V Týništi nad Orlicí fond navazuje na úspěšnou předchozí etapu z roku 2020 a doplní tak existující halu plně pronajatou společnosti Cataler z koncernu Toyota. V lokalitě vyrostou dvě další haly, které nabídnou 26 tisíc metrů čtverečních moderních skladovacích a průmyslových ploch, čímž vznikne park o celkové pronajímatelné ploše zhruba 40 tisíc metrů čtverečních. Nové haly budou vybudovány dle aktuálních standardů ESG. Díky využití pokročilých technologií budou maximálně šetrné k okolí a životnímu prostředí. Obě nové budovy cílí na získání mezinárodní certifikace BREEAM,“ říká Josef Šilhánek, ředitel DRFG Real Estate. Stavitelem nových hal je společnost Panattoni, která je evropským leaderem v developmentu průmyslových nemovitostí.

Expanzí Panattoni Parku Týniště získá region severovýchodních Čech chybějící výrobní a skladovací kapacitu. V okolí měst Hradec Králové, Pardubice a Rychnov nad Kněžnou je již od roku 2018 nulová neobsazenost. Podnikatelům hledajícím v současnosti v této oblasti nové prostory, budou obě nové budovy k dispozici již v polovině letošního roku. Panattoni Park Týniště leží mezi dálnicí D11, která spojuje východní Čechy s Prahou a D35, jejíž výstavba má být v následujících letech pro stát prioritou. Díky D35 se otevře propojení Čech a Moravy, a proto věříme, že neobsazené prostory budou atraktivní nejen pro regionálně silný e-commerce sektor,“ vysvětluje Pavel Sovička, ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Logistický park je nyní ve výstavbě a jeho dokončení je plánované na léto 2022. Prvním nájemcem další fáze logistického parku bude společnost C.S.CARGO, přední hráč dopravního a logistického trhu. Ta zde zahájí provoz skladu české značky domácích elektrospotřebičů Concept.

Projekt se stal koncem roku součástí fondu, a díky tomu došlo k posílení jeho pozice v atraktivním realitním segmentu průmyslových a logistických nemovitostí. Ty se v období posledních let ukázaly jako komerční vítěz vzhledem k situaci spojené s koronavirovou pandemií a lockdowny. Atraktivitě tohoto sektoru přispěla sílící obliba e-commerce, jehož fungování je závislé na moderních skladovacích plochách a tlaku na navýšení zásobovacích kapacit. Tomu odpovídá i neobsazenost těchto prostor, která ve třetím čtvrtletí loňského roku dosáhla celorepublikově pouhých 2,5 %, což je historické minimum a měla by i nadále klesat.

CZECH FUND je značka zastřešující investiční fondy, například CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND, který se zaměřuje primárně na komerční realitní projekty. Investoři ve fondu po třech letech od jeho založení v roce 2016 najdou přes čtyři desítky nemovitostí o celkové rozloze bezmála 190 tisíc metrů čtverečních v hodnotě přes 7 miliard korun. Díky historicky stabilním výnosům dosahuje jeho nezávislý rating rizikovosti hodnoty 2 na sedmibodové škále, což vyjadřuje, že fond je vhodný i pro konzervativní investory. Více na www.czech-fund.cz


DRFG je investiční skupina,zakladatel značky českých fondů CZECH FUND, byla založena v roce 2011
a prostřednictvím svých investičních aktivit působí na několika evropských trzích. Mezi hlavní oblasti jejího zájmu patří investice do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb. DRFG spravuje v Česku a Polsku nemovitosti a developerské projekty v hodnotě 13 miliard korun. V telekomunikacích působí v pěti evropských zemích.  Více na www.drfg.cz a www.czech-fund.cz.

Panattoni Development Company je jednou z největších světových developerských společností v soukromých rukách a má v Severní Americe a Evropě 43 poboček. Od zahájení činnosti ve střední Evropě v roce 2005 společnost dokončila dohromady přes 11 milionu metrů čtverečních moderních průmyslových prostor v Polsku, České republice, Slovensku, Německu, Španělsku, Portugalsku, Nizozemí a Velké Británii. Nabízí průmyslové, skladové i kancelářské plochy. Specializuje se na stavby na klíč (BTS build-to-suit), které přesně odpovídají požadavkům jednotlivých klientů. Panattoni obhájila již po páté za sebou pozici lídra evropského industriálního trhu. Mezi klíčové klienty patří společnosti jako Amazon, Tchibo, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros a Tesco. Více na www.panattonieurope.com.