Cime 2 kvartál 2024

AVG group ocelové objetky navrhne i kompletně postaví

Text: Peter Petluš AVG group, Ondřej Štěpán Stavebniserver.com, foto: David Peška

Od roku 2005 zrealizovala firma AVG group, s.r.o. na území bývalé československé federace stovky tisíc m² ocelových objektů, přičemž každý z nich byl s ohledem na požadavky zákazníka specifický. Jako jeden z mála dodavatelů jim přitom poskytuje komplexní servis od návrhu až po realizaci včetně kompletního stěnového a střešního opláštění.

"Tím, že zákazníkovi nabízíme ucelenou dodávku, tak ušetří čas a finanční prostředky," vysvětluje výhody jednatel společnosti AVG group, s.r.o. Peter Petluš. "Jako zhotovitel přebírá naše společnost zodpovědnost za vyřešení všech konstrukčních návazností, které projektanti neřeší do všech podrobností. Už ve stadiu projektu statiky objektu se zákazníkem řešíme detaily opláštění, oken, fasád a podobně. Jsou to detaily, které následně navazují na nosnou konstrukci a mají velký vliv na její konečnou podobu a hlavně cenu."

Budova Prospera – Nářaďovna – areál Nová Zbrojovka Brno.

Společnost AVG group proto vyrábí a montuje nejen ocelové konstrukce pro halové objekty, administrativní budovy a nástavby, ale zhotovuje rovněž prosklené fasády, hliníková okna a dveře, odvětrané fasády, střešní a stěnová opláštění a další doplňky.

Výroba a montáž ocelových konstrukcí stavebních a technologických

Ocelové konstrukce vyrábí společnost AVG group ve vlastní závodě. Variabilita systému umožňuje navrhovat haly na míru projektantům i architektům, jejich využití je prakticky neomezené. Velký důraz je kladený na funkčnost a ekonomičnost navrhovaných konstrukcí a to jak v jejich statitickém tak i materiálovém konceptu.

Budova Prospera – Nářaďovna – areál Nová Zbrojovka Brno.

Montáž různých typů a systé strešního a stěnového opláštění

Stěnové a střešní opláštění je v dnešní době řešené převážně tepelně-izolační sendvičové panely - buď v provedení PIR, nebo minerální vlnou. Vyznačují se nízkou hmotností a díky jejich struktuře nedochází k meziprostorové kondenzaci a tím i nežádoucím únikům tepla. Při správnom návrhu a dodržení manipulačních a montážních pokynů postupů je životnost panelů několik generací. Do panelů lze osadit okna, brány, dveře a výklady libovolných rozměrů.

Výroba a montáž provětrávaných fasád ACP a HPL

Technologie odvětrané fasády využívá cirkulaci vzduchu díky přirozenému atmosférickému tlaku a nabízí řadu výhod. Předně chrání obvodové stěny před povětrnostními vlivy a negativními dopady průmyslového a městského ovzduší. Systém exteriérového pláště, který je odsazen od hlavní obvodové stěny vzdušným meziprostorem, snižuje vnitřní vlhkost a vznik plísní a celkově zvyšuje tepelný komfort budovy. Společnost AVG group nabízí fasády ve dvou provedeních. Systému HPL je vytvořený z dekorativního vysokotlakého laminátu, systém ACP používá hliníkové kazetové fasády a to i s protipožární odolností A1.

Budova Prospera – Nářaďovna – areál Nová Zbrojovka Brno.

Výroba a montáž prosklených fasád a oken ze systému Aluprof

Slouží k výrobě lehkých obvodových plášťů závěsného nebylo výplňového typu, střech, světlíků a prostorových konstrukcí. Výhodou prosklené fasády je bezkonkureční prosvětlení interiéru a  vynikající přenos tepla, prosklené fasády jsou součástí moderní architektury a designu objektů. Společnost AVG je nabízí v pěti různých provedeních včetně fotovoltaické fasády, jejíž součástí jsou solární panely přeměňující slunečnou energii v elektrickou.

Administrativní budova Prospera se stala prvním modernizovaným objektem v areálu Nové Zbrojovky

Fasáda centrální části je celoprosklená, slepé části fasády jsou v místě průběhu stropní konstrukce obloženy kazetami COR-TEN. Boční stávající zděné části jsou obloženy velkoformátovým obkladem s okenními výplněmi. Z brownfieldu v širším centru Brna pomalu vzniká nová moderní čtvrt.

Kontakt

AVG group, s.r.o.
P.O. Box 151
Masarykovo nám. 43
586 01 Jihlava

info-cz@avg-group.com

www.avg-group.com