Komatsu potřebu bagr

Stavbou roku Středočeského kraje je rehabilitační pavilon benešovské nemocnice

Kutná Hora 1. října (ČTK) - Hlavní cenu v soutěži Stavba roku Středočeského kraje 2021 získal rehabilitační pavilon, který slouží od loňského podzimu pacientům benešovské nemocnice. Cena hejtmanky za největší přínos kraji patří obnově areálu kostela svatého Bartoloměje v Kolíně a cena veřejnosti křižovatce U Topolu v Benešově, informovali dnes pořadatelé ČTK.

Stavba komplexního rehabilitačního centra v benešovské nemocnici vyšla na 230 milionů Kč. Sloučila se díky ní pod jednu střechu ambulantní část a lůžkové oddělení akutní i následné rehabilitace. Zajímavostí je například světelná šachta, která prochází interiérem pavilonu a má navozovat dojem chůze po soutěsce ve skalách.

Novostavba byla oceněna za uvážlivě a střízlivě volené stavební materiály včetně detailů exteriéru i interiéru, které podle hodnocení umocňují bravurně navrženou architektonickou kompozici domu. "Nebývalá velkorysost prostorového řešení, výtvarně promyšlené proporce fasád i dobré dispozičně stavební řešení umožňují povznést ducha i náladu uživatelů k nevšedním zážitkům. Dům poskytuje rehabilitaci těla a zároveň i ducha v inspirativním prostředí moderní architektury," uvedli pořadatelé.

Odborná porota udělila i další ocenění. Cenu hejtmanky pro osobnost stavitelství získal Bořivoj Kačena za lidské a manažerské kvality, které se projevil při vedení společností budujících důležitou část dopravní infrastruktury Středočeského kraje. Zvláštní cenu za stavebně konstrukční řešení získala lávka přes Vltavu v Lužci nad Vltavou, za udržitelnou koncepci obce byly oceněny stavební úpravy berounského koupaliště a za podporu rozvoje sportu běžecký atletický tunel v Benešově.

Bližší informace o soutěži i oceněných stavbách zájemci získají na webových stránkách www.stavbaroku.cz.