Cime 2 kvartál 2024

Stavbě Palačovské spojky předchází skrývka ornice a kácení dřevin

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) 8. března (ČTK) – Přípravné práce před stavbou takzvané Palačovské spojky začaly v těchto dnech skrývkou ornice a kácením dřevin. Brzy na trase začnou pracovat i archeologové. Současně pokračuje výběrové řízení na zhotovitele hlavních stavebních prací, sdělila dnes ČTK Lucie Trubelíková z Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD). Zhruba pět kilometrů dlouhý úsek silnice mezi Lešnou na Vsetínsku a Palačovem na Novojičínsku propojí páteřní komunikace I/35 a I/48, místo které vzniká dálnice D48.

"Cílem stavby je převedení dopravy z velmi vytížené trasy silnice I/35 na nově vybudovanou čtyřpruhovou komunikaci I/35 s napojením na dálnici D48 u Palačova. Takzvaná Palačovská spojka nejvíce uleví městu Hranice a také obcím, přes které je nyní vedena doprava po silnici I/35," uvedla Trubelíková. Zmínila Hustopeče nad Bečvou, Milotice nad Bečvou a Teplice nad Bečvou na Přerovsku.

První řidiči by po Palačovské spojce měli podle plánů ŘSD poprvé projet v roce 2025. Počítá se s novostavbou silnice I/35 mezi Lešnou a Palačovem a rekonstrukcí dálnice D48 mezi Dubem, částí Starého Jičína na Novojičínsku a Palačovem. Vznikne i nová mimoúrovňová křižovatka silnic D48 a I/35 v Palačově. Předpokládaná cena stavby je 2,2 miliardy korun bez DPH.