Komatsu potřebuju bagr

Stavbaři začnou opravovat silnici I/49 u Zádveřic-Rakové na Zlínsku

Zádveřice-Raková (Zlínsko) 22. září (ČTK) - Stavbaři začnou od pondělí 26. září opravovat silnici I/49 u motorestu v Zádveřicích-Rakové na Zlínsku. Řidiči úsekem projedou kyvadlově, provoz budou řídit semafory, sdělila dnes ČTK mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Lucie Trubelíková. Náklady dosáhnou téměř 25 milionů bez DPH.

Oprava se týká úseku v délce 1200 metrů, a to od motorestu až za křižovatku se silnicí II/492, která směřuje do Luhačovic na Zlínsku. "Práce dokončíme zhruba za šest týdnů," uvedla Trubelíková.

Silnice I/49 je jedním z hlavních silničních tahů ze Zlínského kraje na Slovensko. Vede z Otrokovic na Zlínsku přes Zlín, Vizovice na Zlínsku a Horní Lideč na Vsetínsku ke slovenským hranicím. Za nimi se napojuje na slovenskou dálnici D1.

Na silnici I/57 u Valašských Klobouk na Zlínsku přestaví ŘSD most přes Brumovku. Práce by měly skončit příští rok. Do října by měla trvat oprava silnice I/57 mezi Valašským Meziříčím a Bystřičkou na Vsetínsku. V listopadu plánuje ŘSD dokončení opravy mostu přes potok Sovík na silnici I/35 v Dolní Bečvě na Vsetínsku a práce na zajištění svahu proti sesuvu na silnici I/57 u Lidečka na Vsetínsku. Do roku 2023 potrvají i práce na silnici I/49 ve Zlíně-Přílukách, kde vzniká nové napojení průmyslové zóny. Všechna tato místa jsou s omezením průjezdná.

Na začátku září začali stavbaři opravovat most přes řeku Rusavu na silnici I/55 v Hulíně na Kroměřížsku, motoristé musejí využívat objízdnou trasu. Vede bezplatně po dálnicích D1 a D55. Vozidla s konstrukční rychlostí nižší než 80 kilometrů za hodinu objíždějí uzavřený úsek přes Tlumačov na Zlínsku a Kvasice na Kroměřížsku. Bez omezení bude znovu průjezdný až v zimě.