husqvarna

Stavbaři začnou opravovat odpočívku Střechov na dálnici D1 na Benešovsku

Střechov nad Sázavou (Benešovsko) 27. dubna (ČTK) - Stavbaři začnou opravovat odpočívku Střechov na dálnici D1 na Benešovsku. Její kapacita se téměř zdvojnásobí, přibude zhruba 90 míst. Rekonstrukce a rozšíření vyjde na 128 milionů korun bez DPH. O víkendu jsou na odpočívce plánována dopravní opatření a od pondělí začnou dělníci frézovat vozovku. Řidiči musejí počítat s úplnou uzavírkou odpočívky i podjezdu pod dálnicí D1, který propojuje její levou a pravou stranu, informoval dnes ČTK Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

S opětovným uvedením do provozu se podle něj počítá na přelomu srpna a září, následné dokončovací práce už nebudou mít zásadní vliv na provoz.

Dělníci opraví propojovací komunikace a vybudují okružní křižovatku na výjezdu na dálnici a chodníky a ostrůvky oddělující stání. Zrekonstruují i kanalizaci, odvodnění a osvětlení a vybudují retenční nádrž a dětské hřiště. Přibudou také nové kamery, stoly, lavice a odpadkové koše, plánovány jsou i úpravy trávníků a výsadba dřevin nebo instalace oplocení.

Odpočívka na 52. kilometru ve směru na Prahu vznikla v 70. letech 20. století při výstavbě D1. Jde o velkou odpočívku s motorestem, jejíž část umístěná ve směru na Brno byla opravena v roce 2019.