husqvarna

Stavbaři začali s výstavbou druhé části obchvatu Jesenice u Prahy

Jesenice (u Prahy) 31. března (ČTK) - Stavbaři začali s výstavbou druhé části obchvatu Jesenice u Prahy. Práce potrvají 15 měsíců a vyžádají si 128 milionů korun, řekla dnes ČTK mluvčí krajských silničářů Petra Kučerová. Nová silnice odvede nadměrnou dopravu z centra téměř desetitisícového města.

První část obchvatu, spojující okružní křižovatku u Pražského okruhu a silnici na Dolní Břežany, byla otevřena loni. Druhá část bude od okružní křižovatky pokračovat na Říčany. Povede jižně od zástavby a před Kocandou se napojí na silnici II/101. Přípravné práce začaly už v loňském roce a nyní po zimní přestávce stavbaři začali s vlastní výstavbou.

Podle ředitele krajských silničářů Jana Lichtnegera obchvat řeší složitou dopravní situaci v Jesenici, kde většina současné dopravy vede centrem města. Přeložka by podle něj měla vést i ke zlepšení životního prostředí ve městě. "Na většině délky obchvatu budeme instalovat protihlukové stěny,“ dodal.

V Jesenici se v minulých letech masivně stavělo. Doprava z města do Prahy je dlouhodobě velmi komplikovaná. Silnici od Benešova do Vestce v dopravních špičkách blokují kolony aut, v nichž často uvíznou také autobusy vezoucí děti do školy a lidi do zaměstnání.