husqvarna

Stavbaři opravili silnici v Želechovicích nad Dřevnicí, práce omezily dopravu

Zlín 29. prosince (ČTK) - Stavbaři dokončili opravu silnice v Želechovicích nad Dřevnicí na Zlínsku. Práce na silnici třetí třídy, která směřuje do nedalekého Provodova, se týkaly úseku dlouhého téměř 400 metrů. Po dobu rekonstrukce, která přišla zhruba na 4,6 milionu korun, byla v úseku částečně omezena doprava. V tiskové zprávě to uvedlo Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které se o silnice nižších tříd v regionu stará.

Pracovníci stavební firmy sjednotili šířku zpevněné části vozovky na šest metrů. Obnovili asfaltové vrstvy, upravili také dva propustky. Odvodnění vozovky zajišťují nové dešťové vpusti. "Součástí stavby byla také obnova a doplnění vodorovného a svislého dopravního značení," uvedli zástupci ŘSZK.

Rekonstrukce silnice III/49020, která začala letos v září, si vyžádala částečnou uzavírku. Provoz po dobu prací řídily kyvadlově semafory. Souběžně se stavbou ŘSZK investovaly Želechovice nad Dřevnicí do výstavby chodníku, dešťové kanalizace, veřejného osvětlení a zastávek autobusů. Práce obce by měly skončit na jaře příštího roku.