husqvarna

Stavbaři opravili silnici mezi Bojkovicemi a Rudimovem, poškodil ji sesuv

Bojkovice (Uherskohradišťsko) 31. prosince (ČTK) - Stavbaři dokončili opravu silnice třetí třídy mezi Bojkovicemi na Uherskohradišťsku a Rudimovem na Zlínsku poškozenou sesuvem. Její rekonstrukce přišla zhruba na 7,2 milionu korun. V tiskové zprávě to dnes uvedlo Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které se o silnice nižších tříd v regionu stará. Část silničního tělesa se sesunula loni na podzim.

Kvůli sesuvu a následným stavebním pracím byla silnice III/49515 neprůjezdná, motoristé museli využívat objízdnou trasu přes Slavičín na Zlínsku. "I když byla nyní uzavírka ukončena a trasa je podle technického stavu komunikace plně průjezdná, jde o silnici, která se v zimě neudržuje a která nemusí být sjízdná z důvodu sněhové pokrývky či náledí," uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý. Silnici mezi Bojkovicemi a Rudimovem nevyužívá žádná linka veřejné autobusové dopravy.

V úseku silnice dlouhém 90 metrů vybudovala stavební firma novou konstrukci vozovky a upravila podloží. Stabilitu silnice zajišťuje čtyřicetimetrová opěrná zeď založená na vrtaných pilotách. Ke krajnici jsou spřaženy železobetonovým trámcem, na něm je železobetonová římsa se svodidlem. Pod silnicí je nový propustek zajištěný na vtoku gabionovou zídkou o délce 12 metrů. Odvodnění vozovky zabezpečuje příčný a podélný spád do příkopu.