Komatsu potřebu bagr

Stavbaři opraví za 55,9 milionu korun silnici v Kladné Žilíně, části Luhačovic

Luhačovice (Zlínsko) 18. října (ČTK) - Stavbaři opraví za téměř 55,9 milionu korun silnici druhé třídy v Kladné Žilíně, místní části Luhačovic na Zlínsku. Práce začnou ještě letos na podzim, pokračovat budou také v příštím roce. Vyžádají si částečnou uzavírku silnice, provoz budou řídit semafory. V tiskové zprávě to dnes uvedli zástupci Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které se o silnice nižších tříd v regionu stará.

Rekonstrukce se bude týkat téměř kilometr dlouhého úseku silnice II/496 a také dvou mostů. Pracovníci stavební firmy vymění kryt vozovky a upraví její okraje. "V úsecích v celkové délce 190 metrů budou položeny i nové konstrukční vrstvy vozovky," uvedlo ŘSZK. Zásadní úpravy jsou nutné u dvou mostů. Budou mít nový svršek, železobetonovou desku i hydroizolaci nosné konstrukce, obnova se týká i jejich dalších částí.

Stavbaři dále sjednotí šířku silnice, upraví křižovatky s místními komunikacemi, vybudují dvě nové opěrné zdi a zárubní zeď, obnoví také odvodnění. "Předpokládáme, že v letošním roce během listopadu se uskuteční pouze přípravné práce. Hlavní stavební činnost se rozběhne od 1. dubna příštího roku a stavba skončí nejpozději do 30. listopadu 2022," uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Po dobu prací budou moci řidiči opravovaným úsekem projíždět pouze po polovině vozovky, provoz budou řídit semafory. Souběžně se stavbou ŘSZK zajistí město Luhačovice opravu chodníků a vybudování nových, úpravu připojení místních a účelových komunikací a sjezdů, opravu dešťové kanalizace a zídek, výměnu veřejného osvětlení a taktéž přeložku vodovodu.