husqvarna

Stavbaři opraví silnici v Želechovicích nad Dřevnicí, práce omezí dopravu

Zlín 23. srpna (ČTK) - Stavbaři začnou v září opravovat silnici v Želechovicích nad Dřevnicí na Zlínsku. Práce na silnici třetí třídy, která směřuje do nedalekého Provodova, se týkají úseku dlouhého téměř 400 metrů. Skončit by měly letos v listopadu. Po dobu rekonstrukce, která přijde zhruba na 4,3 milionu korun, musejí motoristé počítat s částečným omezením dopravy, sdělil dnes ČTK Vojtěch Cekota z Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které se o silnice nižších tříd v regionu stará.

Pracovníci stavební firmy sjednotí šířku zpevněné části vozovky na šest metrů. "Na pravé straně bude vozovka lemována nezpevněnou krajnicí z recyklovaného materiálu s umístěním zabezpečovacího zařízení podél potoka, po levé straně vozovky bude vybudována zvýšená betonová obruba. V celé šířce vozovky budou sanovány případné poruchy a obnoveny asfaltové vrstvy," uvedl Cekota.

Plánovaná rekonstrukce silnice III/49020 v lokalitě Paseky zahrnuje také prodloužení a úpravu dvou propustků. Odvodnění vozovky zajistí nové dešťové vpusti. Součástí stavby je také obnova a doplnění dopravního značení. "Stavební práce budou probíhat za částečné uzavírky po polovinách šířky vozovky s řízením dopravy pomocí semaforové soupravy," uvedl Cekota.

Silničáři předpokládají, že omezení potrvá tři měsíce. Souběžně se stavbou ŘSZK chystá obec Želechovice nad Dřevnicí výstavbu chodníku, dešťové kanalizace, veřejného osvětlení a zastávek autobusů.