Komatsu potřebu bagr

Stavbaři opraví most na silnici I/3 u Votic na Benešovsku

Votice (Benešovsko) 24. ledna (ČTK) - Stavbaři opraví most na silnici I/3 u Votic na Benešovsku. Rekonstrukce vyjde na 18,2 milionu korun bez DPH a dotkne se provozu na hlavním silničním tahu z Prahy na Tábor. Auta budou jezdit obousměrně po polovině vozovky. Práce začnou na jaře a potrvají přes tři měsíce, informoval dnes ČTK Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.

Most, který na okraji města překlenuje silnici druhé třídy číslo 121, má špatnou izolaci a zatéká do něj. Dělníci musejí odstranit svodidla, zábradlí, chodníky, izolace pod chodníky a obrusnou vrstvu vozovky. Kromě nové izolace vybudují římsy, nový povrch a osadí zábradlí. Pročistí také odvodnění a opraví příkopy pod mostem.

Stavbaři budou most opravovat za provozu ve dvou etapách. Pracovat budou vždy na jedné straně vozovky a po druhé budou jezdit auta. "Toto řešení umožňuje šířka mezi obrubami, která činí 16 metrů, takže je zde možné umístit na polovinu vozovky dva jízdní pruhy šířky 3,25 metru i s potřebným bezpečnostním odstupem k opravované polovině mostu," uvedl Buček.

S omezením provozu musejí řidiči počítat i na silnici II/121. Při opravě nosné konstrukce bude provoz omezen na jedné polovině vozovky kvůli lešení. Při bourání říms se navíc počítá s úplnou uzavírkou na silnice II/121. Mělo by to být však v době, kdy je minimální provoz, tedy ideálně v noci.