Komatsu potřebu bagr

Stavbaři opraví a rozšíří odpočívku Střechov na D1 na Benešovsku

Střechov nad Sázavou (Benešovsko) 25. ledna (ČTK) - Stavbaři opraví a rozšíří odpočívku Střechov na dálnici D1 na Benešovsku. Její kapacita se téměř zdvojnásobí, přibude zhruba 90 míst. Práce by měly začít koncem dubna, s uvedením do provozu se počítá po čtyřech měsících. Zakázku získala společnost Metrostav Infrastructure, cena je 127,9 milionu korun bez DPH, informoval dnes ČTK Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Cílem je mimo jiné vytvoření nových parkovacích míst pro nákladní auta. Počet šikmých parkovacích ploch pro kamiony se zvýší z 42 na 98 a kolmých stání pro osobní vozidla z 50 na 73 včetně čtyř stání pro handicapované. Šest podélných stání bude určeno pro autobusy a dalších deset šikmých stání pro osobní vozidla s přívěsem a obytné automobily.

Dělníci opraví propojovací komunikace a vybudují okružní křižovatku na výjezdu na dálnici a chodníky a ostrůvky oddělující stání. Zrekonstruují i kanalizaci, odvodnění a osvětlení a vybudují retenční nádrž a dětské hřiště. Přibudou také nové kamery, stoly, lavice a odpadkové koše, plánovány jsou i úpravy trávníků a výsadba dřevin nebo instalace oplocení.

Odpočívka na 52. kilometru ve směru na Prahu vznikla v 70. letech 20. století při výstavbě D1. Jde o velkou odpočívku s motorestem, jejíž část umístěná ve směru na Brno byla opravena v roce 2019.