husqvarna

Stavbaři museli zbourat severní tribunu haly v Šumperku o měsíce dříve

Šumperk 18. července (ČTK) - O několik měsíců dříve museli zbourat stavbaři severní tribunu zimního stadionu v Šumperku, který rekonstruují. Původně měla tribuna jít kvůli přístavbě k zemi až po skončení hokejové sezony, bránila však stavebním pracím. V sezoně tak bude muset být omezena kapacita míst pro fanoušky, informovala ČTK mluvčí radnice Soňa Singerová. Rekonstrukce vyjde zhruba na 53 milionů korun bez DPH, hotovo by mělo být v září příštího roku. Hala bude mít novou tribunu, na kterou bude navazovat přístavba se zázemím.

"Z technických důvodů jsme museli přistoupit k demolici tribuny již nyní. Tribuna by totiž bránila postupu dalších prací. Tento krok nám nyní umožní i dříve zahájit přípravu pro montáž nové tribuny," uvedl ředitel dodavatelské firmy Pavel Cygrýd. Změny v harmonogramu stavby by neměly narušit přípravu prvoligových Draků ani přípravu ledové plochy, která je naplánována na červenec. Během letošní sezony se však sníží kapacita stadionu pro fanoušky šumperského hokeje zhruba o třetinu. "Kapacita stadionu je 3500 návštěvníků, severní tribuna jich pojala asi tisícovku. Mohu však ujistit všechny zájemce o permanentku, že se na prvoligové zápasy dostanou," uvedl šéf hokejových Draků Vladimír Velčovský.

Kluby, které budou v Šumperku hrát, byly podle něj písemně upozorněny na to, že během nadcházející sezony bude zrušen sektor hostů. "Z toho důvodu nedoporučuji organizované zájezdy fanoušků," doplnil Velčovský. Během prvoligové sezóny bude staveniště odděleno plachtami a ohraničeno zábranami. Stavba podle zástupců radnice naopak nezabírá žádná parkovací místa.

Přestavbu haly plánovalo město dlouhou dobu, důvodem bylo především nevyhovující zázemí. Začít měla již loni, město ale nezískalo dotaci z Národní sportovní agentury; i kvůli tomu se stavba nakonec prodražila. Stavbaři vybudují novou tribunu, pod ní vzniknou skladové a technické prostory, prádelna a sušárna. Na tribunu bude navazovat zděná přístavba. Její střední část bude tvořit vstup s vrátnicí a chodba do zimního stadionu, umístěna zde bude také ošetřovna. V přístavbě bude zázemí pro hokejisty včetně šaten, umýváren, klubovny či posilovny.