husqvarna

Stavbaři dokončují obchvat Církvice, řidičům se otevře v úterý

Církvice (Kutnohorsko) 20. října (ČTK) - Stavbaři dokončují obchvat Církvice na Kutnohorsku, řidičům se otevře v úterý odpoledne až v podvečer. Dělníci tento týden dokončili protihlukovou stěnu a dláždění chodníků k autobusovým zastávkám. Dodělávají ještě dopravní značení, pracují na terénních úpravách a uklízejí okolí komunikace, informoval ČTK Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic. Náklady na výstavbu přeložky silnice I/38, která z Církvice odvede tranzitní dopravu mezi Kolínem a Čáslaví, jsou podle dřívějších informací zhruba 445 milionů korun bez DPH.

Budování více než čtyřkilometrového obchvatu začalo předloni na podzim. Práce nebyly jednoduché. Stavbaře loni v listopadu zaměstnala mimo jiné přeložka ropovodu Družba. Kvůli akci musela být zhruba na týden přerušena dodávka ropy z Ruska.

Dělníci se během stavby potýkali také s problémy kvůli dodávkám některých materiálů, zejména kovů. Komplikace přinesl i archeologický výzkum, kvůli němuž se posunuly zemní práce do zimních měsíců. Celkově se ale podle zástupců stavební firmy délka výstavby neprodloužila.