Komatsu potřebu bagr

Stavbaři dokončili rekonstrukci ulice Dr. Beneše v Napajedlech na Zlínsku

Napajedla (Zlínsko) 17. prosince (ČTK) - Stavbaři dokončili rekonstrukci silnice v ulici Dr. Beneše v Napajedlech na Zlínsku, která město propojuje s novým úsekem dálnice D55. Práce začaly letos v srpnu, vyžádaly si úplnou uzavírku silnice. Náklady dosáhly téměř 18,6 milionu korun, z toho 18 milionů činila dotace od Státního fondu dopravní infrastruktury. V tiskové zprávě to dnes uvedlo Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které se o silnice nižších tříd v regionu stará.

Po krajské silnici III/49724 přijíždějí motoristé z Napajedel k dálnici D55, případně pokračují dál po původní silnici I/55 do Otrokovic na Zlínsku. Rekonstrukce se týkala úseku silnice dlouhého přes 500 metrů, a to mezi dálnicí a křižovatkou silnic III/49724, III/4973 a ulice Chmelnice.

"Rekonstrukce spočívala ve výměně konstrukčních vrstev vozovky včetně sanace zemní pláně. Byla odstraněna dlažba pod původním povrchem, povrch vozovky je nyní živičný. Šířka vozovky je sjednocena na 6,5 metru mezi obrubami včetně dvouřádku ze žulových kostek," uvedli zástupci ŘSZK. V ulici Dr. Beneše ještě pokračuje město na úpravě ploch podél opravené silnice, práce by měly být dokončeny na jaře příštího roku.