Cime 2 kvartál 2024

Stavbaři dokončili rekonstrukci odpočívky Střechov na dálnici D1 na Benešovsku

Střechov (Benešovsko) 9. září (ČTK) - Stavbaři dokončili rekonstrukci odpočívky Střechov na dálnici D1 na Benešovsku, v úterý bude uvedena do provozu včetně čerpací stanice. Práce trvaly 4,5 měsíce a vyžádaly si 128 milionů korun bez DPH, informoval dnes ČTK Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Díky přestavbě přibylo parkovacích stání, kterých je u D1 i dalších dálnic dlouhodobě nedostatek. Parkovací kapacita odpočívky se podle Bučka zvýšila téměř dvojnásobně. Počet šikmých parkovacích ploch pro kamiony vzrostl na 98 z původních 42 a přibyla také silnice s točnou, která umožní snadnou manipulaci s návěsem při hledání parkovacího místa.

Nových je také šest podélných stání pro autobusy, deset šikmých stání pro osobní vozidla s přívěsem a obytné automobily a více než 60 kolmých stání pro osobní vozidla. Dříve místa pro osobní auta na odpočívce nebyla vyznačena a řidiči na Střechově parkovali živelně.

Stavbaři nad rámec investice ŘSD zbourali původní nevyužívaný bufet a veřejné toalety. Nahradí je provozovna KFC s novým mobiliářem, dětským hřištěm a sadovými úpravami. Restaurace by mohla přivítat první hosty v listopadu. Další zázemí najdou řidiči u benzinové pumpy.

Odpočívka na 52. kilometru ve směru na Prahu vznikla v 70. letech 20. století při výstavbě D1, její část umístěná ve směru na Brno byla opravena v roce 2019.