Komatsu potřebu bagr

Stavbaři dokončili opravy dálnice D55 u Otrokovic na Zlínsku

Otrokovice (Zlínsko) 25. května (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) po více než měsíci a půl dokončilo opravy severovýchodního obchvatu Otrokovic na Zlínsku, který je součástí dálnice D55. Rekonstrukce se týkala vozovky, nájezdových ramp i svodidel, vyžádala si dopravní omezení. Práce začaly 6. dubna, skončily o víkendu, řekl dnes ČTK ředitel zlínské pobočky ŘSD Karel Chudárek. Náklady podle údajů uvedených na webových stránkách ŘSD dosáhly 16,5 milionu korun bez DPH.

Práce rozdělené do tří etap měly podle stanoveného harmonogramu skončit až 28. května. "Máme vždycky rezervu pro případ špatného počasí. V posledních dnech sice nebylo optimální, ale zase jsme využili času, který jsme si nahnali v první etapě. Díky dobrému počasí jsme ji ukončili zhruba o týden dříve. A teď jsme stavbu také zbytečně nenatahovali," uvedl Chudárek.

Díky rekonstrukci mohou podle něj řidiči v každém směru využívat zhruba 800 metrů opraveného povrchu vozovky dálnice. Zrekonstruovaná je i vozovka nájezdových ramp exitu 30 Otrokovice - sever, a to po obou stranách dálnice. Kvůli opravám byly rampy střídavě uzavřeny, přímo na dálnici byly zavřené některé z jízdních pruhů a omezena povolená rychlost.

Už od března ŘSD pracuje na výstavbě kruhového objezdu u Valašské Polanky na Vsetínsku. Nahradí nepřehlednou křižovatku silnic I/49 a I/57. Staveniště je s omezením průjezdné, provoz tam řídí semafory. Práce potrvají do podzimu, stejně jako na silnici I/49 u Bratřejova na Zlínsku, kde stavbaři opravují most a opěrné zdi. Pro osobní auta a autobusy zůstává úsek průjezdný kyvadlově na semafory, vozidla nad 7,5 tuny musejí využít objízdnou trasu po silnici I/69 přes Vizovice, Vsetín a Valašskou Polanku.

Do poloviny července by mělo trvat omezení na silnici I/57 mezi Potečí, Valašskými Příkazy a Horní Lidčí na Vsetínsku, kde se od minulého týdne rekonstruuje vozovka. Také tam je zachovaný kyvadlový průjezd po jedné polovině silnice, provoz řídí semafory, případně pracovníci stavby. Opravuje se i zárubní zeď u silnice I/35 poblíž Horní Bečvy na Vsetínsku, omezení dopravy je tam však minimální.