Cime 2 kvartál 2024

Stavbaři dokončili opravu silnice v Bohuslavicích u Zlína za 21,7 milionu korun

Bohuslavice u Zlína (Zlínsko) 7. října (ČTK) - Stavbaři dokončili opravu silnice druhé třídy v Bohuslavicích u Zlína, která je jednou z hlavních spojnic mezi Zlínem a Uherským Hradištěm. Práce začaly v březnu, náklady přesáhly 21,7 milionu korun, sdělil dnes ČTK Vojtěch Cekota z ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které se o silnice nižších tříd v regionu stará. Podle údajů ŘSZK přes obec projede denně v průměru přes 9000 vozidel.

Oprava se týkala silnice II/490 v délce zhruba 660 metrů, a to ve směru od Zlína po křižovatku ve středu obce. Stavební firma sjednotila šířku silnice na sedm metrů, opravila vozovku a obnovila její odvodnění. Součástí stavby byla také úprava dvou mostů. "Došlo také ke stavební úpravě oboustranných zastávkových pruhů osobní linkové dopravy. Bylo obnoveno svislé a vodorovné dopravní značení a osazeno silniční svodidlo," uvedl Cekota.

Po dobu oprav zůstala silnice částečně uzavřená. Řidiči mohli úsekem projíždět kyvadlově po polovinách vozovky, provoz řídily semafory. Vozidla o hmotnosti nad 7,5 tuny s výjimkou autobusů a aut integrovaného záchranného systému musely využívat objízdnou trasu přes Uherské Hradiště, Otrokovice a Zlín.

Souběžně se stavbou ŘSZK zajistila obec úpravu chodníku, osazení nového přístřešku pro cestující na autobusové zastávce, úpravu napojení místních komunikací a účelové komunikace, úpravu nájezdů a sjezdů k přilehlým nemovitostem i vegetační úpravy.

V posledních letech ŘSZK opravovalo několik silnic v Bohuslavicích u Zlína a okolí. Náklady činily bezmála 58 milionů korun. V roce 2014 stavbaři zrekonstruovali silnici mezi Březnicí a Bohuslavicemi u Zlína a mezi obcemi Šarovy a Bohuslavice u Zlína. V roce 2017 se rekonstrukce týkala křižovatky silnic II/490, II/497 a III/4972 v centru Bohuslavic u Zlína a mezi lety 2020 až 2021 průtahu obcí ve směru na Šarovy.