Stavbaři dnes zveřejní odhad vývoje stavebnictví na příští rok

Praha 24. listopadu (ČTK) - Nejnovější odhad vývoje stavebnictví na rok 2021 podle ředitelů více než stovky stavebních firem zveřejní dnes společnost CEEC Research na Setkání lídrů českého stavebnictví v Praze. Na on-line konferenci je pozváno několik ministrů, kterých se stavebnictví týká. V předtočeném projevu vystoupí také premiér Andrej Babiš (za ANO).

Ministři budou diskutovat například o strategii a koncepci vlády pro podporu stavebnictví, zdrojích pro financování veřejných zakázek, plánovaných investicích do výstavby infrastruktury nebo novém stavebním zákonu. Součástí bude i vyhlášení výsledků osmého ročníku soutěže TOP Stavební firma za rok 2019. Veřejní zadavatelé v ní hodnotí vybrané firmy podle kvality, dodržení lhůty a dohodnuté ceny. V roce 2018 vyhrál Strabag.

Na dnešní on-line konferenci jsou pozváni například ministryně financí Alena Schillerová, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (všichni za ANO), generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda nebo generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

Českému stavebnictví se letos nedaří, za první tři čtvrtletí meziročně kleslo o 6,6 procenta. Obor je postižen zejména opatřeními proti šíření koronaviru. Podle analytiků především velkým firmám sice roste počet zakázek, chybějí jim však pracovníci, hlavně ti zahraniční.